Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi oldja a kokszot a kipufogóból?

Eternal-life kérdése:

Mi oldja a kokszot a kipufogóból?

Figyelt kérdés
2t olaj és benzin le rakódott kokszra gondolok. Két ütemű belső égésű motor kipufogójában. Kiégetés nem opció, és szét vágni sem szeretném. Köszi előre is :)

2021. márc. 4. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy nem opció a kiégetés? Úgy sem, hogy meghajtod?
2021. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába hajtod meg, nem ég ki, nem melegszik fel 800fokra soha.
2021. márc. 4. 17:43
 3/9 anonim válasza:
100%
Akkor ha a kiégetés és vágás nem opció, akkor hogy gondolod a tisztítását? :D tudom, hogy erre irányulna a kérdésed, de hogy szerintem te is érzed, hogy akkor ez így ennyi. Vegyél egy új kiput szerintem, az a legtisztább és legkényelmesebb.
2021. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Koksz lerakódásnál a kiégetés a járható út.

Ha nem megy menet közben, akkor vedd le és úgy égesd ki.

2021. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag semmi nem oldja fel a kokszot. Két lehetőség van, a kiégetés és a mechanikai vakarás. Ha nem tudod kiégetni, akkor szerezz olyan kaparót és kefét amivel be tudsz nyúlni, és vakard le. Nincs csoda vegyszer erre az esetre.
2021. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kompreszor, folyamatos lángforrás ( pl vihargyújtó ) és valami gyúlékony anyag ( pl féktisztító ).

Leveszed a dobot, küldöd bele egyik irányból a féktisztítót amit meggyújtasz majd óvatosan lehet ráengedni a levegőt. Gyönyörűen ki fog égni, igaz a hamu kivakarásához szét kellene szedni...


Egy próbát megér valamilyen ipari oldószer,pl az EGR tisztító, koromoldó:


[link]


Ennek a hatásosságát passzolom. A féktisztítós koromkiégetés viszont nálam bevált és látványos is volt :D

2021. márc. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

Láttam -anno- fékfolyadékos kiégetést, kicsit túltöltötte a lakatos, és belobban a dobban, (ment a kukába)

Inkább a klasszikus megoldást ajánlom:

A hegesztőpisztolyt a cső végén betolod, hevíted, majd amikor a koksz beizzik, ráküldöd a súrített levegőt.

Ez a megoldás legalább 10 percig eltart, és egy rock-koncert füstgépe ehhez képest lepkefütty!

Viszont szépen kiég, és nem kell hozzá semmi segédanyag.

2021. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak ez a szomszédok miatt nem járható út :(
2021. márc. 5. 11:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én többször csináltam úgy, hogy a kerti grill kútgyűrűben raktam kisebb tüzet, s ráhelyeztem a dobot. Elkezd füstölni, aztán egy ideig folytatja.
2021. márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!