Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehetséges hogy a rubik...

Hogy lehetséges hogy a rubik kockát 43 000 000 000 000 000 000 féle módon lehet kirakni és valaki megoldja 10 másodperc alatt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A boltba is nagyon sokféleképpen el lehet jutni, mégis ott vagyok 8 perc alatt.
2020. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
89%
Aki ismeri a logikáját, annak baromi egyszerű
2020. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Ismerd meg a Rubik-kockát, és meglátod :) Nincs meggyőzőbb erejű bizonyiték a saját tapasztalatnál.

[link]

2020. nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem annyi féle módon lehet megoldani, hanem annyi féle állás/kevert állapot létezik - legalábbis ezt írják róla.


Logika és algoritmusok alapján lehet kirakni. Van néhány kirakási módszer, de a legelterjedtebb a Fridrich-metódus. Már nem tudom, hogy hány algoritmusa van, de nem kell 20-at se tudni ahhoz, hogy valaki ki tudja rakni. Persze, aki hatékonyabban és gyorsabban szeretné kirakni, az további algoritmusokat tanul, egészen addig, míg azt nem érzi, hogy már eleget tud. Úgy 80 algoritmust tudván lehet kirakni 10mp alatt. Ehhez hozzájön a gyakorlás is.

Ha megérted a lényegét / valaki jól elmagyarázza neked, akkor nagyon hamar meg lehet tanulni.

Minél több algoritmust tudsz, annál több elemet tudsz jó helyre tenni.

2020. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Benyalsz egy csomó módszert, majd a színállásnak megfelelőt alkalmazod mindig és voilá'. Gyakorlás kérdése. Én pont emiatt nem ismerem el a kockakirakók ügyességét és logikai képességét, hiszen semmilyen ügyesség és semmilyen logika nincsen benne.
2020. nov. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is megy 10 alatt, pedig nem használok profi módszert. Mindegy a keverés, ki lehet rakni szinte ugyanolyan könnyen mindet.
2020. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hogy lehetséges hogy a rubik kockát 43 000 000 000 000 000 000 féle módon lehet kirakni és valaki megoldja 10 másodperc alatt?"


Hogy lehetséges, hogy egy ilyen, kb. 120 karakternyi szöveget nagyon sokcsiliárdféleképpen le lehet irni, neked mégis sikerült leirnod az egész kérdést helyesen kb. 10 másodperc alatt? :) Gyakorlat kérdése az egész.

2020. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!