Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy tőről fakadunk?

Egy tőről fakadunk?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az élesztő és az ember DNSének 30%-a egyezik, míg a banán és az ember DNSének 60%-a egyezik. A disznóval ez kb 95%, míg a csimpánzzal kb 99,9%. Mi az ember, élszető, banán, disznó és csimpánz közös őse, ha mindenkiben megvan az azonos génállomány?

2020. nov. 6. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hoppá:) Biosz óra kimarad? Evolúció?

Mire vagy kíváncsi? Az első mikroszkópikus élőlényre, az első állatra?

2020. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Az volt a kérdés, hogy a fent említett élőlényeknek mi a közös gyökere. Tudnátok ebbben segíteni?
2020. nov. 6. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én meg visszakérdeztem, hogy melyik közös ősre gondolsz.

Az első állati élőlények ilyen fehérjecseppecske-szerűségek lehettek.

Az első egysejtűek prokarióták is nevezhetők az első élőlényeknek.

De valószínűleg az evolúció jóval későbbi szakaszában is megnevezhetünk egy közös őst.

Kérdés, hogy mit tekintesz életnek.

2020. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából az az élőlény érdekel, amely az utolsó közös állomás volt a felsorolt élőlények fejlődésében. (ment a zöld pipa természetesene mindenre :) )
2020. nov. 6. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, az jó kérdés:D Szerintem nincs ember, aki ezt meg tudná mondani neked, szó szerint. Esetleg azt igen, hogy az evolúciós fejlődés mely szakaszában történt az elválás. De az nem én vagyok. Majd jön valaki okos.
2020. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az az élőlény már nem létezik, kihalt.

Egysejtűek esetleges lenyomatai alapján meg sok sikert a beazonosítással.

2020. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a LUCA-t keresed. Nincs rá egyértelmű válasz. A ma létező egyszerű szervezetekből és különféle genom-szekvenciákból következtetnek rá.


[link]

[link]

[link]

2020. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen kábé belőheted, hogy nagyjából hogyan is lehet megjeleniteni az élet fejlődését, a főbb állomásokat, és azok egy-egy jellegzetesebb képviselőjét. Az állati, a növényi és gomba életmód már a gyökereknél különvált. A malacot meg kábé a ló és a rinocérosz közé lehetne beilleszteni, a ló mellé (páros ujjú patások).

2020. nov. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a ló az páratlan ujjú patás, a malac inkább oda a teve meg a viziló ágára passzol, azok a páros ujjú patások :)
2020. nov. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sadam87 ***** válasza:

A felsorolt élőlények utolsó közös őse az egyik korai (esetleg első) eukarióta lehetett. Ezek egysejtűek voltak, nem maradtak fenn róluk fosszíliák, így csak a jelenleg élő fajokból tudunk arra következtetni, milyen tulajdonságaik lehettek. Biztosan volt sejtmagja, mitokondriuma, és természetesen a korábban kialakult sejtalkotói is megvoltak (sejtmembrán, citoplazma, riboszómák). A DNS-e nyílt láncú volt, és több darabból állt. Képes volt mitózisra és meiózisra is. Valószínűleg nem volt sejtfala.

A mai fajok közül valószínűleg leginkább egy heterotróf egysejtűre hasonlíthatott. Talán egy amőbára, de egyáltalán nem biztos, hogy olyan volt.

Amúgy nem tudom honnan származnak az adatok, de az élesztő evolúciósan közelebbi rokonságban áll az emberrel, mint a banán, így elvileg jobban is kéne, hogy hasonlítson a miénkre a DNS-e. (Persze történhetett konvergens evolúció is, de ilyen mértékűn csodálkoznék.)

[link]

[link]


#7

A LUCA az összes ma élő élőlény utolsó közös őse, de a felsoroltak mind eukarióták, így az utolsó közös ősük később élt.

2020. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!