Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektromos szúnyogirtó...

Az elektromos szúnyogirtó hogyan működik? Káros az emberre?

Figyelt kérdés
A kis kék lapkákat fehérré párologtató, Vape szúnyogriasztóra gondolok. Nincs ráírva, hogyan működik és mennyire szelektív.
2010. aug. 2. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 5W-os fűtőfelület ami fölé lehet tolni a lapkát és a melegítésre párolog az írtószer.Melegvérű élőlényre nem káros.Nyilván a szúnyogot írtja a legerősebben mivel kicsi.
2010. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Pontosan nem lehet tudni az összetételt, hatásmechanizmust? Vagy csak a testméret számít? (Utóbbi esetben a "nagyok" is károsodnak egy kicsit.)
2010. aug. 2. 23:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberre nem káros, az összetételt meg szerintem titokban tartják,nem tenne jót a versenynek.Olyan vegyi anyagokat tartalmaz,amit a szúnyogok nem bírnak,egy idő után pedig meghalnak tőle.A "méreg" annyira gyenge, hogy az immunrendszered könnyedén kiszűri, szóval nem károsodsz tőle.
2010. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Azt tudom, hogy a Korányi tüdőgondozóba kért egy ismerősöm, hogy vigyek valamit a szunyogok ellen,

aztán vettem olyat ami párolog, sőt off spray-t is vittem, de egyiket sem engedélyezték.


Ott semmit sem engednek, amibe vegyi anyag van, mert az irritálhatja a betegek tüdejét (bár igazából kipróbálták egy este és nem irritált senkit, csak az orvosok szóltak hogy nem szabad).


Ott csak olyat engednek, amin van rajta egy kis led és be kell dugni konnektorba és nem párolog.

A nevét nem tudom, de a Conradba vettem és kb 1200 Ft volt.


Amúgy halványlila gőzöm sincs a működési elvekről.

2010. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Az összes vegyszeres rovarirtó árt az embereknek is, csak az ellenkezöjét álliták, mert különben nem vené jóformán senki. Évekkel ezelött a Kemotox is ártalmatlan szerként került forgalomba, utána meg sokan komoly egészségügyi károsodást szenvedtek. Föként gyerekek, öregek meg nem egészen egészséges emberek azok, akiknek tönkremegy töle a tüdeje.

Ha olyan valamit akarsz, ami hatásos, de nem mérgezö, akkor vedd azt, ami mindenféle lapka, por, spray nélkül müködok: ha bedugod a konnektorba, akkor egész magas hangon zümmög és ez elriasztja a szúnyogokat. Nálunk már évek óta ez van, azóta nin cs a lakásban szúnyog.

2010. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
52%

Hát lehet,hogy azt írják rá,hogy nem káros az emberre,de az én tapasztalatom az,hogy miután bedugtam a konnektorba,kb 5 percig bírtam. Kaparta a torkomat,úgy éreztem kiszáradt,és folyton köhögnöm kellett,pedig nem vagyok az az allergiás típus.

Úgyhogy inkább olyan elektromosat tudok ajánlani,aminek a közepén van egy fénycső,körülötte vékony fémrács,és mivel ugye a fény vonzza a szúnyogokat,rászállnak,és agyoncsapja őket. Nekem ez bevált,csak néha idegesít,hogy világít,de amúgy okés. :)

2010. aug. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 3. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!