Mi a különbség az asztronauta és a kozmonauta közt?
#10:
Tényleg nem valószínű.
De nem kizárható.
Rossz szögben, rosszul felmért üzemanyag-mennyiséggel, üzemanyag energiasűrűséggel egy másfeles szorzó összejöhet a "célon túllövés" terén.
A 8 helyett a 12 km/s elég.
Nukleáris kísérletek előre számításánál volt ennél randább elszámolás is. :)
11
Örültek volna ha lett volna olyan technológiájuk amivel ilyen hibát lehet véteni. De nem volt. Egy harmadik kick stage nélkül ma sem tudják ezt megvalósítani egy átlag kétfokozatú rakétával. Pedig egy Falcon 9-en a lauch abort renszer hajtóművei erősebbek mint az akkori rakéták.
#9
"Mert rebesgetnek történeteket olyan szovjet korai űrhajóról"
Egyesek meg azt rebesgetik, hogy lapos a Föld, mg hogy Bill Gates oltogat mikrochipeket az emberekbe. Nagyjából ezek a rebesgetések is ilyen szinten vannak tudtommal.
Az tény, hogy a szovjetek az űrprogramjukból elég sok mindent el akartak titkolni, de ezek szépen sorban kiderültek (nagyobbrészt) a Szovjetúnió felbomlása után. (Oké, nem lehetetlen, hogy nem mind, de akkor is.) Konkrétan két halálos baleset már a szovjetek sem titkoltak el a '60-as és '70-es években (Szojuz-1 és Szojuz-11).
Ahogy a 10./12. válaszoló leírta, még csak a technika sem volt meg hozzá. A szovjeteknek két Holdűrhajó koncepciójuk volt. Az egyik a Zond program (a Zond-4 űrhajótól kezdve). Ezekről ma már elég sok mindent tudni, például azt, hogy az összes űrhajó visszatért a Földre (egyébként a megbízhatatlansága miatt egyiken sem repült ember). Ez a Szojuz kicsinyített változata volt, mert a Proton rakétával még így is épp csak el tudták juttatni a Holdig. (Ott nem is állt pályára, csak elrepült mellette.) Szóval túllőni elég nehéz lett volna.
A másik program során az N-1 rakétával juttattak volna el egy Szojuzt és leszállóegységet a Holdhoz. Ebből azért nem lett soha semmi, mert az N-1 rakéta sohasem repült sikeresen: már az első fokozata kudarcot vallott mind a 4 alkalommal, a Föld körüli pályát sem érhette el. Szóval nyugodtan kijelenthető, hogy amit ez az összeesküvéselmélet kimond, az teljesen esélytelen, hogy megtörtént.
#11
"A 8 helyett a 12 km/s elég."
Még a szovjetek sem voltak annyira bolondok, hogy teszteletlen rakétával küldjenek űrbe embereket. Egy korábban kipróbált rakétánál viszont finoman szólva is meglepő (= lehetelten), hogy 4 km/s-al nagyobb sebességre gyorsítson annál, mint amit korábban leteszteltek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!