Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 1993-ban kiadott anatómiai...

Egy 1993-ban kiadott anatómiai könyv mennyire lehet elavult? (Miltényi Márta- A sportmozgások anatómiai alapjai c. könyvre gondolok)

Figyelt kérdés

Az első kötetbe véletlen futottam bele, pdf formátumban sikerült 2008-as kiadással megszerezni. Rendkívül jól tanulható, érthető és szemléletes, így kerestem már több helyen is a II. kötetét, de kb elérhetetlen, vagy elvétve 50.000 forintért ,,osztogatják" vaterán a két kötetet egyben.

Na most megtaláltam tizenpár ezer forintért egy antikvárium oldalán külön a másodikat. Nagyon megörültem neki, mert tényleg szükségem lenne a könyvre. Azonban egy régebbi, 93-as kiadású, nem az anyag legújabban átdolgozott verziója. Megvegyem szerintetek?


2020. jún. 13. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az evolúció fontos tényező, de 20 év altt nem sokat változik az emberi test. Értelemszerűen nem elavult, csak a legújabb kutatási eredmények/felfedezések nincsenek benne a könyvben.
2020. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vajh mi változhatott az ember anatómiájában alig 30 év alatt? Semmi. De még 300 év alatt sem.
2020. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TCA ***** válasza:
Az anatómia tekintetében nincs nagy változás a tudományban. Esetleg a terminológiában itt-ott lehet változás, mondjuk lehet, hogy egyes kifejezések, struktúrák neveit azóta jobban az angolszász szakirodalomban megszokotthoz illesztették. Az újabb kutatási eredmények itt nem annyira érdekesek (bár néhány dolgot tudnék említeni), azok inkább celluláris, molekuláris szinten jellemzőek. 1993 azért nem volt annyira régen :)
2020. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!