Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Úgy gondolom feltaláltam...

Úgy gondolom feltaláltam valamit, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Feltaláltam valamit...

Nem akkora dolog mint a villany, vagy egy dimenziókapu, hanem ilyen kisebb hobbi dolog. De az jutott eszembe, hogy meg kéne valósítani. Ennek mi a menete, elég az ötletet levédetni, és aztán egy céggel legyártatni ? Vagy nekem kell elkészíteni ?

És mennyibe kerülne ?



2020. ápr. 27. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván a levédetés az első. Ha alkalmas rá. Ami a legfontosabb: tartsd titokban, ha bemutatod nyilvánosan akkor bukhatod a szabdalom bejegyzését. Vannak ezzel foglalkozók, keress meg egyet.
2020. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy alkalmas rá, vagy nem azt gondolom a szabadalmaztatási eljáráskor megmondják?
2020. ápr. 27. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem, úgy megy.

Elsőnek is el kell gondolkozni azon, hogy megéri e levédetni.

Van olyan aki egy családi ház árát ráköltötte a szabadalmaira és egy figyinget sem látott belőle vissza.

Igazából minden századik szabadalom ami le van védve éri meg a ráfordított összeget.

Sajnos ez van.

2020. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Nyílt, tudományos vitára alkalmas formában publikálni kell.


Szabadalmat ötletre nem lehet bejegyezni, csak termékre, de higyj nekem a termék az baromi messze van a tudományos felfedezéstől.

2020. ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Oltalmat természetesen ötletre, technikai megoldásra is lehet kérni, ha eredeti, más nem jelentette be, megfelelő módon dokumentált, stb.


Szabadalmi gyik:

[link]

Itt pár irányadó költség is van:

[link]

2020. ápr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

üzleti hasznosítás ötletére lehet

tehát a dimenziókaput nem lehet, de a dimenziókapu alkalmazását logisztikai megoldásként igen

2020. ápr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Először is érdemes legyártani egy működőképes példányt mindenképp. A szabadalmaztatásnak ez egy alapfeltétele, mert azzal igazolod hogy gyártható. Aztán be kell menni az SZTNH-ba, ott végeznek egy újdonságkutatást, ami kb. fél év. Utána jön a szabadalmaztatás, az egész procedúrát az ún. szabadalmi ügyvívő bonyolítja. Érdemes szponzort keresni meg céget, aki a későbbiekben szériában is tud majd gyártani.
2020. ápr. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a neten, lehet már rég kitalálta valaki, lehet, hogy már gyártják is.
2020. ápr. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Egyáltalán nem "alapfeltétele" a működőképes példány, továbbá senkit nem érdekel, hogy mi gyártható és mi nem. A szabadalmak döntő többségét egyébként sem licenszeli soha senki, gyártásba egész kis töredékük kerül. Minek írsz hülyeségeket?
2020. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!