Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A BlueTooth-nak a frekvenciájá...

A BlueTooth-nak a frekvenciáját miért nem lehetett legalább pár KHz-el arréb rakni a WiFi által használt frekvenciától?

Figyelt kérdés

Állambácsinak meg a katonaságnak mégis mennyi frekvenciasáv kell?! Nekik az egész éter nem elég!!! Ennél a kettő tetű fajtánál nincs telhetetlenebb görény!


Ők vannak pár százan-ezren, a többi sokmillió átlag embernek meg marad egy rohadt keskeny frekvenciasáv, aztán a civil mérnökök oldják meg a dolgot mindenféle digitális trükközéssel, hibajavító kóddal, routereléssel, adatcsomagolással, ahogy tudják....

Hát nem is tudták...


Aztán meg házon belül lehet választani, hogy vagy a WiFi működik, vagy BlueTooth eszközt használ az ember.


Miért is kell állambácsi(k)nak szinte az egész elektromágneses spektrum, amiért nem tudtak egy külön sávot odaadni a BlueTooth technológiának?


2020. jan. 23. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

1. Nem csak az "Állambácsinak meg a katonaságnak" kell a frekvenciasáv. Ott vannak a távközlési cégek, az ipar, az amatőrrádiósok, a tudomány, stb...


2. Az elektromágneses spektrum véges - éppen ezért takarékoskodni kell vele - mind frekvenciatartomány, mind időbeli kihasználtságban (gondoljunk csak az "elektroszmogra" vagy az energiatakarékosságra is).


3. Azért vannak a különböző modulációs/ütközéselkerülő közeghozzáférési módszerek hogy ezeket megoldják. És ez - az esetek többségében - működik is.

2020. jan. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Némi info és tipp az interferencia csökkentéséhez:

[link]

[link]



"Both Bluetooth (802.15) and WiFi (802.11) share an 87 MHz swath of the ISM band. Bluetooth uses Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS) and jumps around 79 different 1 MHz channels. WiFi uses Direct Sequence Spread Spectrum (DSSS) and uses a 22 MHz channel. There are 11 channels in the ISM band but they overlap each other. So properly implemented networks will be implemented on one of three non-overlapping channels

So when a Bluetooth radiator hops to channels within the same 22 MHz channel the WiFi stations are communicating, there is interference. How “loud” the signals are and how close the radiators determine how much interference occurs. Typically the latest hardware of both WiFi and Bluetooth operate harmoniously."

[link]

2020. jan. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
90%

1. BT előbb volt, mint wifi, szóval ha valamelyik belerondít a másikba, az a wifi, nem a BT.

2. De nem rondít bele annyira, mint előző linkből látható, nem egyetlen frekvenciasávról van szó, hanem egy több csatornára felosztott szúk, de mégis sok párhuzamos kommunikációs vonalat lehetővé tevő spektrumról.

3. Ez nem analóg kommunikáció. A digitális adásprotokollok nem simán bezavarják egymást és onnantól működésképtelenek. Az eszközök okosak, ha jól vannak programozva, simán meg tudnak osztozni a csatornákon egymás zavarása nélkül.

Még ugyanazon az egyetlen sávon is be lehet osztani a párhuzamos kommunikációkat, lásd az egyetlen UTP kábelen utaztatható komplett PC hálózatot.

4. Nem állambácsi miatt ez a sáv. Főleg nem a magyar állambácsi miatt.


A sávkiosztások nemzetközi sztenderdekre, megállapodásra alapulnak.

Értelemszerűen az analóg adásoknak kell a legszélesebb spektrum, azok képesek egymást túl közeli hullámhosszokon túlságosan zavarni.

A digitálisak nem igénylik ezt, kisebb zavarásnál csak lassulnak, nem halnak be, ezért is kisebb a sávbirtoklásuk.


Ja és főleg, a digitális rádiózás CSAK a legkisebb hullámhosszokat tudja használni, mert a jelek felbontási finomságához ez kell, ezért is sokkal szélesebb az analóg adások sávtartománya.

2020. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem pont a kérdésre, csak még egy kis technikai infó.

[link]

2020. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!