A zöld fásítási program veszélyekkel is jár?
Figyelt kérdés
Az ausztráliai tűzvész egyik riportjában hallottam, hogy az addig óvott fasoraiktól, facsoportjaiktól félnek a tűzvész közelében, hiszen a hatalmas fák halálos veszélyt hordoznak, ha lángra lobbannak.
Mennyire képzelhető el nálunk kiterjedt tűzvész, illetve a fásításnak vannak e tűzvédelem szempontjából negatív következményei? Az erdők mégiscsak éghető, tűzveszélyes anyagból állnak.
Tarlótüzekről hallottam már itthon is, de komoly erdőtűzről nemigen, ám lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.
2020. jan. 10. 11:39
1/3 anonim válasza:
Ez egy nehéz kérdés. Erdőtüzek mindig is voltak, és mindig is lesznek. A kérdés most igazán az (külföldi szakértő oldalakon), hogy a mostani felborult helyzetben hogyan fog reagálni a természet, és mennyi idő lesz a regenerálódás. Alapvetően ahol őshonos fásítás történt ott a regenerálódás könnyebb, viszont most nehéz megmondani a klímaváltozás miatt, hogy mi tekinthető őshonosnak. Én láttam erődtűz után 2-3 évvel erdőt nehéz volt megmondani, hogy mennyi pusztult el. A fiatal, egészséges fák elég jól regenerálódnak.
2/3 anonim válasza:
Tűzvédelem szempontjából kétségtelenül a sivatag a legelőnyösebb, mert ott már nem éghet le semmi.
3/3 anonim válasza:
"a fásításnak vannak e tűzvédelem szempontjából negatív következményei?"
Vannak, de lehet csökkenteni a kockázatot, pl. térközök hagyásával. Ezek gyakran pl. túristaút vagy hasonló funkciót is betöltenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!