Mennyire valószínű, hogy ez egy gömbvillám vagy hasonló, és nem egy hamis videó?
Nem vagyok szakértő, de simán lehet valódi felvétel. Én is láttam már gömbvillámot, és egy barátom is 2 évre rá.
Maga a gömbvillám valós fizikai jelenség, csak ritka.
Miből látszik? :O
Szerintem simán lehet igazi... persze nem vagyok szakértő, de érdekel, hogy miből látná egy szakértő, hogy nem eredeti.
Édesanyám is látott gömbvillámot. Kb így írta le, ahogy itt kinéz, csak sárgának, és azt mondta, hogy amihez hozzáért azt megégette vagy kigyulladt.
És a végén, amikor belelebegett a falba, akkor nagy durranással eltűnt és nagy égés nyomott hagyott maga után.
Lehet hogy valós. Vagy nem.
Az is lehet, hogy kamu.
Egy szerkesztett, táncikálós videók közé feltöltött (majd onnan - [link] - az összes videóval együtt törölt: [link] /video/6777235787751755014 ), közösségi oldalon utánaközölt, metainformációkat (idő, helyszín, felvételt készítő eszköz adatai, a felvételt készítő neve) nélkülöző videóból minden kitelik.
Az eredeti videó egy orosz oldalról származik ahol a készítő leírja hogy számtógéppel manipultált a videó.
Tehát nem valódi.
1. vagyok. Nagyon hasonló volt, amit én láttam, csak az "enyém" nem volt ennyire kékes színű. De a külömbséget betudtam a felvétel hibájának, torzításának.
Amit én láttam az inkább sárgás volt. Mozgása ilyesmi, egy mező fölött volt, és csak egy fának ment neki, akkor volt egy kis szikra, meg pukkanás. Pár perc után szem elől tévesztettem, mert a vezetésre kellett figyelnem.
"Az eredeti videó egy orosz oldalról származik"
Forrás?
A topiknyitó kérdésben belinkelt Facebook-bejegyzésben szereplő videón ugyanis csak annyi található, hogy a TikTok nevű - általában táncikálós, tátogós videókat tartalmazó - oldal egyik felhasználója töltötte fel, onnan lett utánaközölve.
Egész ügyes kis videó. A kijövő villámok belőle azért kicsit még gagyik. Azokat kéne még természetesebbé csinálni. Meg a kameramozgás is túl higgadt, túl kimért. Egy ilyen eseményt nagyon ritkán vesznek fel ilyen nyugodtan ügyelve az egyenletesen haladó kameramozgásra.
Mintha jobban érdekelte volna az emberünket az "operatőri munka", mit maga a jelenség...
Amúgy mindegy is ezen agyalni. A video azért egyértelműen kamu, mert itt kell elemezgetni és nem a BBC meg a CNN hozza le róla a cikkeket, amiket az egész világ már ismerne. Az első fekete lyukról készült "fotó" elég szépet ment a médiában. De a első gömbvillámról készült videó elveszik az éterben? :D
Amennyiben nem lenne csalás a videó a készítője már gazdag lenne az internet meg mér rég felrobbant volna miatta. Továbbá mindenhol ilyen cikkeket olvasnál: MEGVAN AZ ELSŐ FELVÉTEL EGY GÖBVILLÁMRÓL! A GÖMBVILLÁMOT VIDEÓZTAK LE! ÍGY NÉZ KI EGY GÖMBVILLÁM! stb... Ja mémekről nem is beszélve...
Fölösleges a vizuális effekteken törni a fejünket. Egy ilyen jelentőségű igazi videóról már mindenki tudna. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!