Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Használhatók-e a matek kifejez...

Használhatók-e a matek kifejezések leírásához a AsciiMath-ban leírt jelölések?

Figyelt kérdés
Páldául ezekre godoltam: `root(3)(8)`; `a_n`; `n in N`; stb. Most azonnal kiderül...

#asciimath
2020. jan. 7. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Itt egészen nyugodtan.
2020. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:
100%
He?
2020. jan. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Gondolom úgy érted, hogy a GY oldalán fut-e olyan script, ami az AsciiMath szintaktikájának megfelelő kifejezéseket a megszokott matematikai jelölésekké alakítja át. Nos nincs ilyen. A GYK csak egy igen kis szelete az, aminél matematikai képletek szerepelnek a kérdésben, vagy válaszban, így nem fordítottak erre különösebben figyelmet. Hasonlóan ahhoz, hogy pl. nincs szintaktikai színkiemelés a különböző programozási nyelvek bemásolt részleteire sem. Sőt a GYK szövegkezelése sok más szempontból butább az általánosnál. Pl. a többszörös szóközöket, vagy a sor eleji szóközöket sem kezeli le megfelelően, sőt a linkek linkesítésénél is voltak komolyabb bugok (bár mintha ebben lett volna javítás).


Nyilván beírhatod ezeket ide, aki ismeri a szintaktikát, az magában le tudja fordítani, hogy mit akartál írni, bár akkor már inkább célszerű a jóval ismertebb és elterjedtebb (La)TeX jelölésrendszert használni, illetve megfelelő unicode karaktereket használni, ami ugyan nem old meg mindent, de sok matematikai kifejezést sokkal szebben fel lehet vele írni.


`root(3)(8)` helyett inkább perferálnám az „ \sqrt[3]{8} ” kifejezést. De akkor már inkább ∛8 esetleg ³√8. Bár itt még a 8^(1/3) talán az, ami unicode karakterek keresgélése nélkül a leginkább olvasható.


a_n esetén a TeX is az „ a_n ” vagy az „ a_{n} ” formulát használja, bár nekem jobban olvasható és a legtöbb esetben nem okoz félreértést az a[n] forma. Persze unicode esetén ott az aₙ


n in N esetén n\in N vagy az n\in \mathbb{N} lenne a TeX formula, de erre is van unicode megoldás: n∈N vagy n∈ℕ.

2020. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!