Ennek a munkadarabnak a 2. felfogásakor kell ütöztetni?
Sziasztok!
Adott az alábbi darab:
Kérdésem lenne, hogy 2 felfogásban (satuban történő megfogás) esetén a második megfogásnál kell-e valamilyen ütküztetést végezni, az első felfogásnál megmunkált felületek felhasználásával?
Illetve másik kérdés:
hogy első felfogásnál a nullpontot a nyersanyag sarokpontjára felvehető,. Második megfogásnál ekkor új nullpontot érdemes felvenni (szintén egy a még nyers, addig satuban lévő sarokpontra) vagy az elsőnek felvett nullapotot érdemes használni, vagy esetleg egy már megmunkált felületet?
köszönm
Itt alapvetően bázisváltásról van szó. Ha szériagyártásban megy, akkor célszerű készüléket is tervezni hozzá, hogy a pozíció is meglegyen.
De ütköztetni mindenképp kell. Még egyedi gyártásban is, egyetemes gép esetén is kell ütköztetni. Máskülönben hogyan biztosítanád a két bázisfelület párhuzamosságát?!
"Igen azt gondoltam, hogy egy lépcső satupofában pl. teljesen le kell tolni, hogy felfeküdjön."
Ez nem feltétlen jó megoldás, ha pl. peremet kéne marni, nem is működik mindig, mert a munkadarab felső síkja alacsonyabbra kerülne mint a satupofák felső síkja. ( A satu elnyeli a munkadarabot, akár lépcsős pofánál is). Persze ennek kiküszöböléséhez van bevállt módszer, amit a szakik tudnak is.
" A kérdésem az , hogy hosszirányba kell e ütköztetni valami jancsival vagy vmivel.. Bocs ha nem volt elég pontos a kérdés"
Ez attól függ, hány darab kell belőle. Ha csak 1-2 db kell, akkor nem éri meg ezzel szórakozni. Ha szériában megy, akkor viszont célszerű, mert a gyártásközi munkaidő csökken.
Mi az előgyártmány? Vannak tűrt méretek, felületek?
Amíg ez nincs tisztázva, nehéz bármit is mondani.
Ugyanakkor a darabot nézve ez CNC-re való, ott meg lehet használni munkadarab tapintót akár kézi üzemmódban (egyedi gyártás), vagy automata üzemmódban (szériázáshoz) is. Utóbbinál akár a megmunkáló program része lehet a nullapont bemérése.
Nem feltétlen kell amúgy ehhez CNC. Egyetemes marógépen is gyártható. Még azok a köríves zsebek is.
Itt az alapvető kérdés az, hogy hány darab kell belőle. A szerszámgép (és készülék szükségessége is) ez alapján döntendő el ill. választandó meg.
egyetelen darab kell belőle, CAM szimulációt kell készíteni róla (beadandó feladat), szóval mindenképpen CNC gép van feltételezve. Méreteket illetően csak ez egyik furatot kell dörzsárazni, a többi szabadtűréses méret. A két felfekvő lapra 0,05 párhuzamosságtűrés van előírva.
Az előgyártmány 100-as kvadrát anyag.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!