Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ennek a munkadarabnak a 2....

Ennek a munkadarabnak a 2. felfogásakor kell ütöztetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott az alábbi darab:


[link]



Kérdésem lenne, hogy 2 felfogásban (satuban történő megfogás) esetén a második megfogásnál kell-e valamilyen ütküztetést végezni, az első felfogásnál megmunkált felületek felhasználásával?


Illetve másik kérdés:


hogy első felfogásnál a nullpontot a nyersanyag sarokpontjára felvehető,. Második megfogásnál ekkor új nullpontot érdemes felvenni (szintén egy a még nyers, addig satuban lévő sarokpontra) vagy az elsőnek felvett nullapotot érdemes használni, vagy esetleg egy már megmunkált felületet?


köszönm



2019. okt. 26. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt alapvetően bázisváltásról van szó. Ha szériagyártásban megy, akkor célszerű készüléket is tervezni hozzá, hogy a pozíció is meglegyen.

De ütköztetni mindenképp kell. Még egyedi gyártásban is, egyetemes gép esetén is kell ütköztetni. Máskülönben hogyan biztosítanád a két bázisfelület párhuzamosságát?!

2019. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam, hogy egy lépcső satupofában pl. teljesen le kell tolni, hogy felfeküdjön. A kérdésem az , hogy hosszirányba kell e ütköztetni valami jancsival vagy vmivel.. Bocs ha nem volt elég pontos a kérdés
2019. okt. 26. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

"Igen azt gondoltam, hogy egy lépcső satupofában pl. teljesen le kell tolni, hogy felfeküdjön."


Ez nem feltétlen jó megoldás, ha pl. peremet kéne marni, nem is működik mindig, mert a munkadarab felső síkja alacsonyabbra kerülne mint a satupofák felső síkja. ( A satu elnyeli a munkadarabot, akár lépcsős pofánál is). Persze ennek kiküszöböléséhez van bevállt módszer, amit a szakik tudnak is.


" A kérdésem az , hogy hosszirányba kell e ütköztetni valami jancsival vagy vmivel.. Bocs ha nem volt elég pontos a kérdés"


Ez attól függ, hány darab kell belőle. Ha csak 1-2 db kell, akkor nem éri meg ezzel szórakozni. Ha szériában megy, akkor viszont célszerű, mert a gyártásközi munkaidő csökken.

2019. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az előgyártmány? Vannak tűrt méretek, felületek?

Amíg ez nincs tisztázva, nehéz bármit is mondani.

Ugyanakkor a darabot nézve ez CNC-re való, ott meg lehet használni munkadarab tapintót akár kézi üzemmódban (egyedi gyártás), vagy automata üzemmódban (szériázáshoz) is. Utóbbinál akár a megmunkáló program része lehet a nullapont bemérése.

2019. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell amúgy ehhez CNC. Egyetemes marógépen is gyártható. Még azok a köríves zsebek is.

Itt az alapvető kérdés az, hogy hány darab kell belőle. A szerszámgép (és készülék szükségessége is) ez alapján döntendő el ill. választandó meg.

2019. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

egyetelen darab kell belőle, CAM szimulációt kell készíteni róla (beadandó feladat), szóval mindenképpen CNC gép van feltételezve. Méreteket illetően csak ez egyik furatot kell dörzsárazni, a többi szabadtűréses méret. A két felfekvő lapra 0,05 párhuzamosságtűrés van előírva.

Az előgyártmány 100-as kvadrát anyag.

2019. okt. 26. 20:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!