A kókuszolajnak vírusölő hatása van?
Tudom, nem az a cucc amit a háziorvos fel szokott írni, inkább termeszetes gyógyszer, de van ebben valami?
Azt olvastam valamilyen monolaurin anyag van benne ami erős vírusölő, talán jobb mint a gyógyszertárban kapható antivirális gyógyszerek.
Kémcsőben van némi vírusellenes hatása (de csak a lipidburokkal rendelkező vírusok ellen, vagyis a náthát és hasmenést okozó vírusok nagy része ellen nem) de klinikailag nem tesztelt és elég bizonytalan, hogy meg tudsz-e enni annyi olajat, hogy hatása legyen.
1
Egyébként ha felvetôdik az, hogy lehetséges a vírusölő hatása, akkor miért nem került sor klinikai tesztelésre eddig?
Minden ígéretes hatóanyagot le kellene tesztelni nem?
A herpeszre viszont megoldás lehetne nem, az lipidekkel burkolt?
"Egyébként ha felvetôdik az, hogy lehetséges a vírusölő hatása, akkor miért nem került sor klinikai tesztelésre eddig?
Minden ígéretes hatóanyagot le kellene tesztelni nem?"
A teszt rengeteg pénzbe kerül. "Ígéretes hatóanyag" eleve több van, mint tesztelésre fordítható pénz, és az sem sokat használ az ügynek, hogy ezt a hatóanyagot nem lehet levédeni, így nyilván ha egy cég tesztel valamit, akkor azt teszteli, ami majd hoz is neki a konyhára.
3
Ez a baj. Így a lehető legjobb gyógymódokat sosem kapjuk meg csak azt ami a konyhára is hoz valamit a nagy Pharmásoknak!
#4
A nagy Pharma az nem valami mumus, ami összeesküdött ellened. Vannak persze akik így gondolják, de azok elég szegények agyban, ne akar közéjük tartozni.
A gyógyszergyárak vállalkozások. Ugyanolyanok, mint mondjuk egy cipész vagy egy órás, csak nagyban. Tudod mit? Tegyük fel, hogy van egy ütvefúród, és két felkérésed: Józsi ajánl 5000 forintot hogy fúrj fel neki 38 polckonzolt és 10 képet. Feri ugyanezt kéri, de ingyen, és még a csavart is neked kéne megvenned a saját pénzeden. Melyiket vállalod el? Hacsak Feri nem a legjobb barátod (hanem mondjuk egy idegen), akkor nyilván a szemébe röhögsz.
Hát így működnek a vállalkozások, a kicsik is és a nagyok is. A pék nem süt ingyen kenyeret, az órás nem cserél elemet az órádban ingyen, hiába vered az asztalt, hogy milyen szemétség és kapzsiság ez. A gyógyszercég nem fog millió dollárokat elkölteni a kedvedért ingyen. Neked nyilván könnyen megy a követelőzés, más farkával verni a csalánt az mindig nagyon egyszerű.
Szóval ha úgy érzed, hogy neked fontos lenne a kókuszolajat letesztelni, akkor ezt egy módon tudod kimutatni: rakd bele a saját pénzed, ne másoktól várd, hogy majd ők megoldják. Indíts egy Kickstarter vagy Indiegogo kampányt, kalapozz össze annyi pénzt amennyi kell (40 millió dollár alatt nemigen fog kijönni, az ma 12 milliárd forint), rakd bele a saját kis 25-30-100 ezer forintodat, és bízz meg egy céget, hogy tesztelje le neked a kókuszolajat. Ha tényleg olyan fontos, akkor nyilván áldozol rá.
(Megjegyzés: az a pár tízmillió dolláros számla az nem vicc. A klinikai tesztek ára változó, de csak a harmadik fázis átlagosan 19 millió dollár, és még ott van a másik két fázis, ami összesen általában szintén 20 millió dollár körül van.
[link] )
A jó hír az, hogy ha az 1. fázison elbuksz, akkor csak 3-5 millió dollárt égettél el.
6
Nem azt mondom, hogy összeesküdtek hiszen ez nyilvános, mindenki tud róla. Nagyon érvényesülnek a szabad piaci szabályok a gyógyszeriparban is ami nem feltétlen etikus.
A gyógyszeriparnak közérdeknek kellene lennie és nem magánérdeknek.
Általános célkitűzéseknek kellene lenniük, mint például 5 év alatt teljesen kiírtani a HIV vírust a Földről, vagy megtalálni más krónikus betegségekre a gyógymódot stb. Errefel az alapján fejlesztenek, hogy mekkora a kereslet, hány beteg van, mekkora a profit marzs, részvényesek számára osztalék. A hülye is látja hogy nem etikus az egész és lehet már rég meg lenne a gyógymód a betegségek többségére ha közérdek szinjére lenne emelve a gyógyszergejlesztés. Az emberek gondolom nem bánnák ha 2-3% al magasabbak lennének az adók ha egészségesebbek lehetnének, hosszú távon úgyis megtérülne nekik az alacsonyabb kezelési költségekkel.
Bocs, de ez nem így megy. A cégeknek tulajdonosa van, és mint ilyen, magántulajdonnak számítanak. Te se örülnél, ha a magántulajdonodnak számító lakásodba valaki közérdekre hivatkozva hajléktalanokat szállásolna el. Pedig nyilvánvaló közérdek, hogy ne legyen hajlékatalanság. Az is közérdeke, hogy midnenki eljusson a munkahelyére, úgyhogy az autódat is a köz szolgálatába kell állítanod. És ha te ki akarod adni a lakásodat? Ki a fene venne ki 1 szobát pénzért, ha a másikban egy csöves lakik ingyen? Ellehetetlenítene téged? Igen.
Ha a gyógyszergyáraknak előírnák, hogy mit kutassanak ahelyett, amit épp csinálnak, mindezt persze ingyen, mert "közérdek", akkor a gyógyszergyárak szépen csődbe mennének. És akkor még olyan se lenne, amilyen most van. Tudod a kommunizmus azért szűnt meg, mert nem működik.
Persze a gyógyszergyáraknak be kell szállniuk a közösbe, mint minden vállalatnak. Ezt hívják adózásnak. Az államnak nem az az érdeke, hogy egy szarul működő gyógyszeripart kapjunk, ami veszteséges és emiatt alig fizet adót. Az a cél, hogy mindenki tegye a maga dolgát a lehető legjobban, és a befolyt adóból finanszírozzuk azt, ami igazán közérdek. Ha megmondjuk a cégeknek hogy mit csináljanak, Észak-Koreát kapunk. Ezt akarod?
Ha a HIV eliminálása tényleg nagyobb közérdek mindennél, akkor arra a pártra kell szavazni, ami közoktatás meg árvízvédelem helyett erre költ minden forintot. Marha egyszerű midnenre ráfogni, hogy közérdek, de sajnos válogatni kell, hogy mi a fontosabb. Az állam, aminek vezetőjét a köz választja meg, szintén képes kutatást finanszírozni, ha tényleg az a legfontosabb közérdek. A közérdeket nem a magántulajdon kárára, elkobzott lakással, elkobzott autóval vagy elkobzott gyártási kapacitással kell megoldani, hanem az adók olyan szétosztásával, ami a közérdeket tükrözi. Ha nem ez történik, akkor ne a gyógyszergyárat szidd, hanem az államot, amiért nem teszi a dolgát.
De hisz az egészségügy, tanügy még mindig az állam kezében van és működik, fenttarják az adóinkból. Mert ha teljesen privatizált lenne akkor csak a felső tízezer élvezhetne orvosi ellátást vagy tanulhatna.
A gyógyszerfejlesztést, kutatást miért ne lehetne központi költségvetésből finanszírozni. Akárcsak a közúti infrastruktúrát? Ezért írtam a 2-3 % -al magasabb adót amit a gyógyszerkutatásra fordítanának, tehát nem ingyen dolgoznának a tudósok.
"A gyógyszerfejlesztést, kutatást miért ne lehetne központi költségvetésből finanszírozni. Akárcsak a közúti infrastruktúrát?"
Miért ne lehetne? De ahogy van párhuzamosan magániskola meg magánorvos, miért kéne betiltani a privát gyógyszergyárakat? Legyen állami gyógyszergyár, ha ez kell a köznek.
Aztán persze nézzük meg, hogy a magánkórház hogy működik a közkórházhoz képest, a magánoktatás a közoktatáshoz képest, és képzeljük el, hogy mennyi időbe telne a közgyógyszergyárnak kifejleszteni nem a HIV gyógyszert, de mondjuk egy sima aszpirint. De ha szerinted ez az út a jó, akkor alapíts pártot és legyen ez a programod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!