Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy védőérintkező nélküli,...

Ha egy védőérintkező nélküli, hordozható ÁVK-val ellátott dugaszolóajlzatba dugok egy kapcsolóüzemű, fém testű készüléket, majd egyidejűleg megérintem a testét és egy idegen nagy fémtestet, akkor nem kéne leoldani az ÁVK-nak?

Figyelt kérdés
Ugye ilyenkor 110V van a berendezés testén,ha nincsen védővezető,elég kellemetlen élmény.
2019. aug. 15. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a készülék nem testzárlatos akkor a burkolaton miért kéne 110V-nak lennie. Az ÁVK akkor kapcsol le, ha szivárgó áram van. Ez lehet akár részleges testzárlat is.
2019. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"miért kéne 110V-nak lennie."

Mert mindkét pólus és a föld közé zavarszűrő kondenzátorok vannak kötve, és így ha a földpont nincs bekötve, két sorbakötött, egyforma kondezátor közepét fogja az alany.


De ezt a "Ha leverek egy földszondát" kérdésnél sem akartad érteni.

2019. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan társasház,ahol csak az ajtók melletti dugaszolóaljzatok vannak ellátva védővezetővel,a többi nincs.

Ahonnan a kert üzemel,pont ilyen sajnos.


Viszont gondolom TN rendszerben nem megengedhető,hogy ilyenkor lokálisan leverek egy földszondát.Gondoltam rá fejben,de én biztosan nem kérdeztem itt ilyet.

2019. aug. 15. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyám... neked, Kérdező, nem tűnt fel, hogy nem neked írtam, hanem #1-nek? szerinted ha az #1-ből idéztem, az mire utal?
2019. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De ezt a "Ha leverek egy földszondát" kérdésnél sem akartad érteni."


Hol? #1 vagyok.

2019. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

El kéne már felejteni a 40 éve a szovjetúnióban vett jó kis háztartási berendezések használatát (a két zavarszűrő megrázó kondival egyetemben).


Tessék kettős szigetelésű EU konform eszközöket vásárolni a balesetek elkerülése végett..

2019. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hol? #1 vagyok."

Bocs, nem te voltál, csak mindkettőtöknek pár napja 59 %-a volt.

De egyébként a hol?... hát azért írtam a kérdés címét, amit az ember beüt a "Keress!"-be itt jobb oldalt fent, és akkor kiadja.

2019. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem gondolonám hogy a 35 ezres Seasonic belsős XFX tápom meg az inverteres heggesztőm 40 éves szovjet technika volna.
2019. aug. 21. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!