Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Nem akarok szerelmes lenni....

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok szerelmes lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most leszek hetedikes és beleszerettem a legjobb barátomba. De ő szerintem másba szerelmes. Én amúgy sem akarok szerelmes lenni, most a tanulásra akarok figyelni. De nem csak ezért. Annyira fáj ha nem vagyok a közelébe és arra gondolok mi van ha közbe összejön azzal aki neki tetszik. Nem akarok szenvedni, nem akarok szerelmes lenni. Mit tegyek?

2018. aug. 17. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Jolgondolom,hogy ha hetedikes leszel akkor meg nem vagy 16? 🤔
2018. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ha nem tudsz rá barátként tekinteni akkor ne hazudj neki, mond el, hogy mit érzel. Ha vissza utasít ki kell bírni és kész, de még mindég jobb, mint egy hamis baráti viszony.
2018. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De félek ha elmondom neki hogy mit érzek, akkor visszautasít és a barátságunk is rámegy. Ha meg nem utasít vissza, én nem akarok vele összejönni. Vagyis ezt szeretné a szívem, de az eszem nem. Melyikükre hallgassák?
2018. aug. 18. 08:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még előtted áll az egész életed. Én azt érem ki, hogy te inkább a tanulásra akarsz koncentrálni. Tudod, a szerelmet érdemes korán elkezdeni, és ezt nem csak úgy mondják, van is értelme. A tinédzser kor a változások kora. Ilyenkor kezdesz érni szellemileg is. Sok dolog fog érni téged és ezekkel nehéz megbírkózni, stb. Jó, ha ottvan egy barát melletted, akivel megbeszélhetsz mindent, de attól még egyedül kell ezt az utat megtenned.

Szóval ez a társ, ez fontos lesz számodra, mert ugye neki mondasz el mindent. Mivel félted, ezért próbálod magadhoz kötni egy ilyen kapcsolattal, hogy ne menjen el. Mint a kutyapóráz. De ő nem egy kutya. És ahelyett, hogy másokra ilyen szinten támaszkodsz, próbálj meg magadra támaszkodni. Erősítsd meg magadat lelkileg, élvezd a tini életet. A szerelem másra van, az nem arra van, hogy lekötözd a másikat magad mellé.


Ez az én véleményem. Azért éri olyan sok szerelmi fájdalom az embereket, mert valamire 100%-ig rátámaszkodnak. Ha kihúzzák alólad a széket, az eléggé fáj, nem? Ha annyira arra támaszkodtál.

2018. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Mi a legjobb barátommal többször is találkoztunk, majd egy ilyen találka után bevallotta mit érez irántam. Mondtam, hogy maradjunk inkább barátok. Az elkövetkezendő egy hétben nem igazán beszéltünk, kellett egy kis idő mindkettőnk számára, de most már minden megy a régi kerékvágás szerint, azóta még találkoztunk is.

Én: 15/L, ő 16/F, két évvel idősebb.

Ne parázz, rendben lesztek, biztos vagyok benne, hogy meg fogja érteni! (:

2018. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megpróbálok vele beszélni később. Most teljesen másra van szüksége. Beteg a kutyusa, ahogy az enyém is. Most ebben támogatjuk egymást. Nem komoly a bajuk, de nagyon szeretjük őket ezért ezt is rossz nézni. :)
2018. aug. 18. 22:03
 7/8 anonim válasza:
Ha te azt szeretnéd, hogy barátok maradjatok, nem is vagy igazán szerelmes, inkább csak kötődsz hozzá.Nekem van egy elég rossz emlékem egy ilyen fiú-lány barátsággal.Volt egy lány akivel sok időt töltöttünk együtt, de volt barátja és nem is akartam tőle többet mint barátság, így elég egyértelmű, hogy én nem voltam belé szerelmes.Ő elég érdekes jeleket küldött felém annak ellenére, hogy volt barátja, ölelés, puszi, kézenfogva akart sétálni stb stb, de én még mindig csak barátként tekintettem rá.Az egyik közös barátunk(bár én az ilyen "hátad mögött kibeszéllek" embereket inkább nem nevezném barátnak) a hátam mögött tele beszélte a lány fejét azzal, hogy én szerelmes vagyok belé.Egyik napról a másikra a lány teljesen megszakította a barátságunkat, nem kereste a társaságom, ha én szerettem volna beszélni vele bunkó volt, én pedig nem értettem, hogy miért viselkedik így.Nem is tudtam vele megbeszélni, hogy miért viselkedik így, mert nem engedte, mindig lerázott.Pár hónappal később jutott el hozzám is, hogy mit terjesztett ez a közös "barát".Újra megpróbáltam vele megbeszélni a történteket, sikerült is, de ennek ellenére ő még mindig nem úgy tekint rám mint régen.Azóta a napi beszélgetésekből és találkozókból 2 havonta pár szó és 0 kettesben találkozás lett(habár egy buli után miután ő kissé részegen megkért, hogy kísérjem haza elég jót beszélgettünk, akkor is elvárta, hogy fogjam a kezét, azt is akarta, hogy aludjak nála, de azután a hajnal után újra visszaállt a 2 havonta pár szó).Ez a barátság a lány elfogultsága miatt romlott el, de én azt mondom, hogy ha fontosabb neked a barátság mint egy kapcsolat akkor inkább ne mondd el neki, hogy mit érzel.(Hülyén érzem magam, hogy 17 évesen adok tanácsokat, valójában semmi élettapasztalatom nincs:DD)
2018. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy én se tudom mit akarok. Összeszeretnék jönni vele, meg nem is. Utolsó: Szerelmes vagyok hidd el. De szeretnék csak a barátja lenni. Még nagyon fiatalok vagyunk.
2018. aug. 19. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!