Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Harcoljak érte vagy felejtsem el?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harcoljak érte vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Van egy fiú akivel régóta chatelünk és eléggé belezúgtam. Elmondtam neki az érzéseim és mondta hogy szép lány vagyok de csak barátként tekint rám,nem akár kapcsolatot de nem akar elveszíteni. Hát persze kiakadtam és elmondtam hogy nem tudok rá barátként tekinteni és hogy hagyjon békén de ő azután is írt. Nem tudom elfelejteni. Harcoljak érte vagy felejtsem el? Szívem szerint harcolnék de attól tartok hogy értelmetlen. Egy iskolában járunk és milyen lenne ha szünetben odamennék hozzá beszelgetni?Ehhez nagyon össze kéne szednem a bátorságom mert elég felénk vagyok Van esély hogy belém szeret?

2016. jan. 12. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát mivel ő maga mondta hogy csak barátként tekint rád,

Szerintem próbáld meg elengedni

2016. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megmagyaráznád, hogy mit értesz harc/harcolás alatt (ebben az esetben)?
2016. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem általában az a 'legegészségesebb', ha elengeded, nem erőlteted (ez nem jelenti föltétlenül azt, hogy soha sem lesz közöttetek semmi, csak azt, hogy elfogadod a jelenlegi helyzetet).

Nem ő az egyetlen fiú a világon, szerintem az ilyen helyzetektől nem kell sokat várni. Számomra sokat jelent a szerelemben az első benyomás, ha valakitől igazán akarok valamit, akkor nem ellenkeznék.

2016. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "harcolj"? Egy érzelmet nem lehet "harccal" kikényszeríteni.
2016. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

harccal nem tudod megszerezni. ha nyomulni kezdesz nála, küzdesz az ellen, hogy ő nem akar téged és te minden áron őt akarod, akkor csak az agyára mész és mégjobban elriasztod, aztán még barátként se fogod érdekelni, el fog tőled távolodni, nem áll veled szóbba, sőt kerülni fog téged.

ha a legszebb, legvonzóbb, legnőiesebb oldalad mutatod neki, akkor elcsábítanod esetleg sikerülhet, de ez sem könnyű és pláne a jelen helyzetben egyáltalán nem garantált a siker. ugyanúgy lehet, hogy csak elijeszted, ha máshogy kezdesz viselkedni. főleg, ha átlát a próbálkozásaidon és rájön, hogy mit próbálsz elérni. ráadásul, ha mások nagyon látják rajtad, hogy minden áron el akarod érni, akkor akár nevetség tárgyává is válhatsz, ami senkinek nem használ.


ha eddig csak chaten beszéltetek, akkor lehet, hogy segít, ha élőben is beszélgettek, de ez is kétélű dolog. lehet, hogy ő valamiért nem akar veled személyesen beszélgetni, csak chaten. lehet, hogy gátlásai vannak, lehet, hogy cikinek érzi, ha mások veled látják, bármi lehet és bárminek az ellenkezője is. ha viszont nem akar veled személyesen beszélgetni, akkor azt is nyomulásnak érzi, ha odamész személyesen - főleg azután, hogy elmondtad neki, hogy te többet akarsz tőle.


szerintem ne légy görcsös, ne változtass nagyon a dolgokon, de figyelj oda, hogy nézel ki, lehetőleg legyél csinos, vonzó, de inkább más srácokkal foglalkozz, ne vele. chateljetek tovább, ha ő akarja, de kezdd el visszaszorítani, egyre kevesebbet csináljátok és lehet, hogy egy idő után zavarni fogja, hogy kezd elveszíteni, meg más srácokal lát, de egyre vonzóbb vagy, talán még beléd is szeret. ha meg nem, akkor több esélyed van őt elfelejteni és más srácok érdeklődését felkelteni. szóval így vagy úgy, de megoldódik a problémád.

2016. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5. ment a zöldkéz:)

Annyi számomra kifogásolható, hogy értelmetlennek tartom azt, ha valakinek akkor keltem fel a vonzódását, amikor elveszít. Nem szoktam az "elérhetetlent" játszani, de az már sajnálatos ügynek számít, ha akkor érdeklődik, ha épp már én érzem úgy, hogy nekem nem kell, sőt mással lát.

Tehát, hogyha harcolsz érte az nem csak neki lehet kellemetlen, de neked is az. Az ilyet nem venném komolyan, hiszem az biztos, hogy sokkal értékesebb és meghittebb egy olyan kapcsolat, ahol többnyire nyított lehetek, nem érez zavarónak a barátom emiatt.


Bár érthető, hogy sokan csak arra vágynak, komolytalan kapcsolatok közt, hogy bárki beléjük zúgjon, vágysz az ilyen szerelemre és harcolsz érte. Itt a cél az, hogy vonzónak érezd magad, nem pedig egy valódi szerelmes kapcsolat kialakítása, ezért célszerű a visszaszorítás, meg hogy nem veszed komolyan azt, ami eleve nem komoly. Ez csak amolyan játék, amit ha komolyan veszel, akkor fájhat is, mert másképp, mint kapcsolat elég értelmetlen lehet.

2016. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

valahol biztosan ő is remekül érzi magát attól, hogy te szereted őt, ezért semmi oka sincs arra, hogy eltaszítson téged, ez neki jól esik.

ő is, az egojával együtt vágyik arra, hogy bárki szeresse őt, ezért biztos nem akar elveszíteni.

attól még nem érzi magát komolyan vehetőnek (ezen nem fog változtatni a te vonzalmad foka), ez a lényeg.

2016. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!