Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan éreztessem vele?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éreztessem vele?

Figyelt kérdés
sziasztok!:) 15/lány :) Van egy 19 éves barátom, és most lesz lassan 2 éve hogy beszélgetni kezdtünk:) 7 hónapja együtt vagyunk, és mostanában megingott a bizalma, valamilyen szinten okkal ingott meg mert beszélgettem fiúkkal de csak olyanokkal persze akik fiú lány baráti kapcsolatban vannak velem, lehet ez az oka annak hogy megingott a bizalma,és mostanában elég sokszor mondja azt, hogy ő nem hiszi el, hogy nekem ő kell mert sokkal jobbat érdemelnék és pont olyan iskolába is járok ahol szerinte helyes pasik vannak , és hogy majd ha én 5 év múlva egyetemre megyek ott tuti megismerek valakit és ő azt nem éli túl ha én megcsalom.. és ezért egy hónapig alig beszéltünk és most kezdd jól alakulni újra és már beszélgetünk nagyjából nem csak a bizalomról , de hogyan bizonyíthatnám neki, hogy imádom:)? mert éreztetni akarom vele :( és az a baj, hogy már egy ideje nem is bírtunk találkozni mert én iskolába járok ő dolgozik, és még erről élőben nem birtunk beszélni, de ha lehet sok tanácsot kérlek titeket komoly a kapcsolat minden szempontból hosszú távra tervezünk:)
2015. dec. 6. 18:24
 1/2 Mandy1408 ***** válasza:

Szia!

Tisztázzátok le első körön, mi a megcsalás. A beszélgetés NEM az. Az pedig nem komoly kapcsolat, hogy a felek megfojtják egymást és nem engedik élni a másikat.

A féltékenység mindig önbizalomhiányból ered. Ezt igazából csak ő tudná orvosolni, te maximum annyit tehetsz, hogy érezteted vele, hogy fontos, hogy tetszik neked, hogy szereted és hogy mennyivel jobb, mint a többi. Más pasikról ne beszélj neki.

Fordítsd meg a dolgot. Te féltékeny lennél, ha más lányokról beszélne, velük barátkozna? Mitől nyugodnál meg, milyen viselkedést várnál el tőle? Mitől hinnéd el, hogy te vagy neki az egyetlen?

Ne azzal foglalkozzatok, mi lesz 5 év múlva, hanem hogy mi van itt és most! :)

Ha már hajlamos beszélgetni ilyen témákról, lehet érvelni ilyenekkel is, mint:

- szerinted helyes pasikkal járok egy suliba? Ha neked tetszenek, akkor az azt jelenti, hogy nekem is?

- na és a te kolleganőid? Biztos körülötted is vannak/lesznek szép lányok, ez nálad elegendő indok a félrelépésre? Nem? Akkor miért nézed ezt ki belőlem?

- ha szerinted jobbat érdemlek, akkor miért vagy velem? Miért nem hagyod, hogy ezt én döntsem el?

Ha nem tudtok találkozni fizikálisan, próbálkozzatok a technikai alternatívákkal, pl. skype.

Miért nem bírtok beszélni róla? Ahogy látom, elég sok mindenről sikerült. Nem kell félni, csak belekezdeni nehéz az ilyen beszélgetésekbe, és többnyire azért, mert az egyik fél nem biztos abban, hogy viszonyul adott témához a másik; de ahogy látom ti ugyanazt akarjátok, csak féltek és bizonytalanok vagytok. Először magadban tisztázd le, mit szeretnél, és ha megvan, közöld azt vele is!

2015. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ tényleg segített :) és szerintem minden helyre jön lassan mert szeret és nem tudna itthagyni :) és igen ezt meg kell beszélni :))
2015. dec. 10. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!