Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » 13 évesen lehetek IGAZÁN...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

13 évesen lehetek IGAZÁN szerelmes? Nem fellángolás és nem a szerelem érzésébe való szerelem, hanem igazi, önzetlen, elkötelezett szeretet? Ha igen, hogyan ismerhetem föl?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz.

Emlékezetes is marad, míg élsz.

2015. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. 14/L.
2015. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Sokan azt mondják, hogy nem, de szerintem igen. A szerelem nem korfüggő, a párkapcsolatok minősége viszont igen. Tehát tizenhárom évesen te érezhetsz önzetlen, elkötelezett szerelmet, viszont a korod miatt nem valószínű, hogy párkapcsolatként ki tud ez majd teljesedni, mert például nem éltek még (nagyon remélhetőleg) szexuális életet, nem kell eltervezgetnetek a közös jövőt, stb. Ezek tartják össze a párokat, pontosabban ezek IS nagyon fontosak egy szerelmi kapcsolatban.

Viszont, én azt mondom, hogy ha tényleg olyan komoly és mély a dolog, mint ahogy azt érzitek, akkor nagyon sokáig együtt lehettek. El lehet ám jutni a komolyabb szintig, csak sok idő kell, és türelem. Ha ezek megvannak, tényleg bármi lehet :)

2015. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szexuális életet nem élünk (13 vagyok, most komolyan...), a jövőt tervezgetjük, csak nem úgy mint a felnőttek :D. Pl: közös suli, jövőbeli közös tervek, elképzeljük milyen lesz, majd ha.... házasok leszünk :D, szóval gyerek módjára. Az számít :D?
2015. máj. 14. 15:44
 5/11 anonim válasza:
100%
Persze hogy lehetsz! Én is 13 évesen voltam elsőnek szerelmes és a párom is. Bármit meg tettem neki kb 1 évig voltam vele, már 14 vagyok, mondtam neki egy rossz szót és azóta nem volt köztünk minden az igazi és azért szakitottunk. Azt tanácsolom neked hogy amit mondasz neki gondolt át azt mint ha neked mondaná ő, mert lehet egy rossz szó is és mindennek vége. Még mindig nap mint nap gondolok rá pedig szakitottunk. Úgy ismerheted fel hogy bármit meg adnál neki, próbálsz kedveskedni és minden nap többször gondolsz rá és örömmel tölt ez téged el... Kár hogy nekem ez véget ért :( 14/F
2015. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
59%
Figyelj, szerintem nyugodtan lehet kicsi féle szexualitás köztetek HA SZERETITEK egymást, csak akkor. Értem arra hogy Éjszaka át hívod vagy te mész hozzá aludni, aztán ott nyugodtan nyaldos hatjátok egymást. Speciál én vele elsőnek át hívtam csókolóztunk aztán nyaldostam a nyakát majd következő alkalommal le vette a mell tartóját és már a mellét nyaldoshattam következő éjszaka meg már a fenekéhez is be nyúltam. Szerintem ezt te is meg csinálhatod. Azt hogy már lentebb nyúlni majd 15 évesen vagy nyáron fogok. Légy vele óvatos, ne légy tolakodó van időtök, én nem bántam meg hogy vele volt az első ilyes féle testi kapcsolatom. NEM FOGOD MEG BÁNNI.
2015. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
96%
Jézusom mik ezek a kommentek. Lehetsz szerelmes, de ne a sok retardált "nyalogatós" meg ilyen embert vedd alapul. Azt már most garantálom, hogy az első szerelem az ami hamar elmúlik de örökké emészteni fog, még ha már nem is szereted őt, de akkor is hatással lesz minden azután következő kapcsolatodra. Az, hogy "nem fellángolás", szerintem erős szó, mivel nincs még viszonyítási alapod, ezért nem valószínű hogy el tudod dönteni, hogy ez egy fellángolás-e vagy sem. Akkor tudod legkorábban, ha még 2 év együttlét után is úgy érzed, hogy ez olyan, mint a legelején, viszont ha már nem, akkor ez csak fellángolás volt, de ezt úgysem döntheted el most, mert a szerelem és a fellángolás is in medias res stílusban tör be az ember életébe. Sztereotípiákat nem sorolnék arra, hogy hogyan lehet felismerni, mivel mindenkinek más. De őszintén, szerintem a gyakorikérdéseken nem fogsz olyan választ kapni, amelyik kielégítő lenne számodra, vágj bele és tapasztald meg. Ha már mindenki a korral villog, akkor lassan 20/F (még leírni is szörnyű).
2015. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Neeeem, szexuális kapcsolatot nem élek senkivel, semmilyen körülmények között 18 év alatt >.<. Az rossz dolog+nincs is szükségem még rá. De azért köszi a válasz utolsó előtti :).

Utolsó!

Már többször voltam "szerelmes", de azok pár hét alatt elmúltak. Azokat fellángolásnak tituláltam. Szóval van némi viszonyítási alapom. A párommal egy éve együtt vagyunk (😊😊), még mindig ugyanazt érzem, amit a kapcsolatunk legelején. Olyat még sosem éreztem, mint most, a barátom iránt. Ezt első szerelemnek tituláltam. Szinte biztos vagyok, hogy ő az igazi, el sem tudnám képzelni, hogy mi egyszer szakítanánk.

2015. máj. 15. 17:56
 9/11 anonim válasza:
100%
Pontosan ezt érzi az ember az első szerelemnél :) De ezzel nincs is semmi baj, csak feleslegesnek érzem a kérdést, elvégre mások véleménye nem szükséges a lelki világodhoz. Ha úgy érzed, akkor rendben van, az idő úgyis eldönt mindent, és az érzelmeket úgysem tudja befolyásolni senki sem.
2015. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Lehetsz szerelmes, persze. De igazán szerelmes ilyen idősen nem, ahhoz azért kell a tapasztalat is, hogy önzetlenül odaadóan tudj szeretni és, hogy ez kölcsönös is legyen az erre alkalmas fiút is meg kell találnod, ami ilyen idősen lehetetlen... Hiába tervezitek a közös iskolát stb. mi lesz ha vége a nagy szerelemnek? (Tapasztalatból mondom, hogy ami ilyen fiatalon elkezdődik az véget is fog érni, hiába vagytok együtt évekig... ez ilyen idősen nem lesz olyan, mint felnőtt korban) De félreértés ne essék én nem akarlak róla lebeszélni, ha most jól érzed vele magad legyél vele, szeresd nagyon, menjetek közös iskolába, érezzétek jól magatokat. De annyira előttetek van még az élet, és annyi új dolgot fog még hozni, hogy majd ha 20-30 évesen erre visszagondolsz már lehet, hogy nem "igazán, önzetlen, elkötelezett" szerelemként fogsz rá emlékezni :) Addig is sok sikert és boldogságot az élethez!
2015. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!