Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A Tanár-diák kapcsolat teljese...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Tanár-diák kapcsolat teljesen tilos?

Figyelt kérdés
Esélyünk sincs egy ilyenre, amíg a diákja vagyok?

2017. jún. 21. 13:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem, nem vagy 18.:D nem csinálok semmi rosszat az életemmel, éppen ezért kérdeztem rá:)
2017. jún. 21. 14:52
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Na, akkor tegyük tisztába a dolgokat.

Börtönbe csak akkor kerülhetne miatta, ha te még nem vagy 14, és szexeltek.

Aki a 14. életévét betöltötte, azzal szabadon lehet szexuális kapcsolatot létesíteni, kivéve, ha egyenesági rokon. További kitétel, hogy amennyiben a felügyelete alá tartozol (pl. tanárod), akkor nem élhet vissza a helyzetével. (Tehát pl. nem vehet rá a szexre azzal, hogy akkor jobb jegyet kapsz.)

Ez az, amiről a Btk. rendelkezik. (Ha nincs szex, az nem is tartozik a Btk. hatálya alá.)

De attól, hogy valami nem bűncselekmény, még nem biztos, hogy nem lesz következménye. Ha kitudódik, hiába nem bűncselekmény, a tanárt elküldhetik onnan. A munkáltató felmondhat egyoldalúan az alkalmazottnak, nem kell ahhoz bűncselekmény. (Ebből következik, hogy ha 18 fölötti a tanuló, akkor is lehetnek következményei egy ilyen kapcsolatnak, csak természetesen nem büntetőjogilag, hanem úgy, hogy a főnök megkéri, hogy legyen szíves, máshol folytassa a karrierjét.) Én egyébként tudok olyanról is, hogy az egyik házas tanár titokban összejárt az egyik tanárnővel, és mindkettejüket elküldték, mivel az iskola értékrendjével ez nem összeegyeztethető.

De olyanról is tudok, hogy egy pályakezdő tanár összejött az akkor végzős diákjával. A tanár azóta is ott tanít, az egykori diákja meg most a felesége. Én azt mondom, hogy ha valódi a szerelem, és elég érett a lány (nem csak addig szereti, ameddig nem kap rossz jegyet, meg hasonlók), és nincs kivételezés meg hasonlók, tehát iskolán belül tudják tartani a tanár-diák szerepet, akkor semmi rosszat nem látok egy ilyen kapcsolatban. Csak fokozottan óvatosnak kell lenni (elég csak a legjobb barátnőnek elmondani, jövő héten már az összes tanuló erről beszél), és érthetően a tanárnak komolyan mérlegelnie kell, hogy megéri-e a kockázatot.


Még egy apróság: "csak akkor veszik elő az idősebbet, ha abba nem egyezett bele a fiatalabb"

Ha valaki nem egyezik bele, az szexuális erőszak, és tök mindegy, hogy ki hány éves, feljelentés esetén komolyan büntetendő. Nem csak az idősebbet, ha 18 alattival kezd.

2017. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ez volt az, amire kíváncsi voltam. :)
2017. jún. 21. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!