Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Normális, ha a barátnőmmel azzal szoktunk szórakozni, hogy kiszívjúk egymás tüdejéből a levegőt, vagy belefújunk?
Furcsa, de miért ne lenne normális? :)
Aranyosak lehettek olyankor. :D
Mik vannak a nemi érés során. :O
Az tuti, hogy a mesterséges lélegeztetés gyakorlat remekül fog menni a suliban, ha majd tanuljátok. :) Amúgy idővel inkább pasasokkal fogjátok ezt gyakorolni. Hosszú csók, esetleg a mélytorok, de ehhez még növögetni is kell egy picit. Addig is gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... :)))
Széndioxidos megjegyzéshez:
A kilégzett levegő oxigéntartalma elég magas még mindig. Nem tisztán szén-dioxidot fújunk ki, ezért lehet mesterséges légzést is alkalmazni. Egyébként a vért egy-két percig tartó gyorsított mély légzéssel telíteni tudjuk oxigénnel, így víz alatt tovább bírjuk a dolgot, vagy pl. váltófutáskor a kezdeti magasabb O2 szint miatt picit később fulladunk ki, ami ilyen rövidebb szakaszoknál akár még a győzelmet is jelentheti. Gyöngyhalászok is néha szoktak hasonló, szájból lélegeztetést alkalmazni, ha valamiért fogy a levegője egyik társuknak és nem tudna a felszínre jönni. Működik ott is!
Még valami: Az emberben beépített CO2 védelem van!
Nappal a fokozatosan emelkedő CO2 szint esetén erős mellkasi szúró fájdalom jelentkezik, így ösztönösen törekszünk a tiszta levegőre. Hirtelen CO2 szint esetén viszont eszméletünket veszítjük. (Parasztbácsi a pincében története, biztos ismeritek)
Éjjel, álmunkban megfordul a dolog, más receptorok aktívak. Ilyenkor a hirtelen emelkedő szintre veszítjük el eszméletünket, azaz nem ébredünk fel, hogy mindjárt megfulladunk. (így működik a svájci eutanázia zacsi, aminek apró pórusai álmunkban, fokozatosan záródnak el, így emelve meg lassan a széndioxid szintet).
Viszont a hirtelen emelkedésre azonnal fuldokolva riadunk fel. Ez a két rendszer biológiai törzsfejlődésünk miatt alakult ki. Hal korunkban a hirtelen gázbuborékok miatt képesnek kellett lenni elúszni. Emlős korunkban a lassan fogyó oxigénszint esetén kellett tudni kimenni a szabadba pl. a telelehelt barlangból, mielőtt túl késő nem lenne.
A nappali receptor és reflex meg azért alakult így ki.
Ugye, milyen érdekes a biosz, még a smacilaci is benne van! :)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!