Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,és tetszik egy 15 éves FÉLcigány lány.Az édesapja cigány,az anyukája nem. De az édesapja se szereti annyira a cigányokat,max a rokonságot. A lány jó tanuló,tisztelettudó,nem beszél csúnyán,nem cigizik. Többször is voltunk már így együtt a suliba. Viszont itt az a gond hogy a szüleim rasszisták..NAGYON. Például lájkoltam facen egy roma srác képét(a lány unokatesója) már azért is megszóltak hogy én minek lájkolgatom a cigányokat meg ilyenek..És a lány nagyon összeakar jönni velem,de ma nem tudtam hogy lereagálni,és azt mondtam neki hogy nem menne.Nagyon szomorú,meg minden,de a barátaim szerint nem kéne elmondanom neki az igazságot,mert az még jobban bántaná(Mármint hogy rasszisták a szüleim).De hiába hoznám haza,a nevét meghallanák apámék utána tuti örjőngenének,a bőrszínnel nincs gond,az átlagos. De nem tudom mihez kezdjek most.. Azt hazudtam neki hogy nem vagyok érett 1 kapcsolathoz,holott már volt 1 fél,és egy egyéves kapcsolatom.

2016. ápr. 27. 18:53
 1/1 anonim válasza:
Próbáld meg! Lehet, a szülőkben is enyhül a rasszizmus, ha látják, hogy a lány és az apja is normális. Rasszistának lenni, távolról ítélkezni könnyű. Megismerni jobban a másikat, belátni, hogy a cigányok közt is vannak kivételek (tudom, nagyon ritkák, de VANNAK), az már sokkal nehezebb. Volt egy másfél éves ciklusom, korábbi tapasztalatokból kifolyólag eléggé szélsőségesen álltam hozzájuk,nde felnőttem. És nem arról van szó, JOBBIKOS vagyok, de nem rasszista. Ugyanúgy viszonyulok egy cigányhoz, mint bárki máshoz. Nem tehet arról senki, hogy milyen közegbe születik. Úgy szoktam mondani, hogy "cigánnyá" csak válni lehet, születni nem. EMBERNEK születünk mindannyian, más kérdés, hogy mivé válunk. És itt kérek bocsánatot a cigány közösségtől, ha esetleg rosszul, számukra sértően használtam a "cigány" megnevezést!
2016. ápr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!