Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek volt kapcsolatuk...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek volt kapcsolatuk tiniként, tényleg nagyon jó dolog? Akinek nem sikerült párt találnia az pótolhatatlan dolgot hagyott ki az életből?

Figyelt kérdés
Nekem nem volt de nagyon zavar, mert nagyon sok mindnekinek összejön és biztos sok jó élményt szereztek-
2022. nov. 1. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tiniként ismertem meg a párom, de előtte nem volt senkim.

Tényleg hihetetlenül jó dolog. Már csak a tudat is, hogy fiatalon megtaláltuk egymást.

Az viszont, hogy idegenek/ismerősök nonstop azt vágják hozzám, hogy "ugyse tart örökké" "túl fiatalok voltatok/vagytok" "majd elmúlik.." borzasztóan tud fájni.


Ne érezd hátránynak, hogy nem élted át. Nekem is csak a jelenlegi párom a példa. Viszont így felnőtt fejjel: elmondhatatlanul fájna, ha elhagyna. Pláne ennyi év után, elvégre ő az első. És bár mi tudjuk, hogy hosszútávra tervezünk, látod mégis miket kapunk a környezetünktől.

Röviden: tényleg nagyon jó dolog. De nem befolyásol semmit. Ha nem volt kapcsolatod tini korodban, akkor sem hagytál ki semmit. Vannak akik eleve később érnek. Most 14-17 évesen lesz először kapcsolatod vagy 17-19.. mit számít? Majd jön amikor jönnie kell. :)


20/N

2022. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt, míg a köreimben már mindenki talált valakit, de nem úgy tűnt, hogy annyival jobban jártak. Senki nem azért volt együtt a másikkal, mert szerelmesek voltak, vagy legalább szerették volna egymást. Mindenki el akarta veszíteni a szüzességét a lehető leghamarabb, nem foglalkoztak vele, ha a másik megalázta, vagy megcsalta őket, mert csak az számított, hogy legyen valakijük. Olyan barátnőm is volt, aki a sok csalódás után írogatott a neten egy sráccal, aki szemmel láthatóan nem is akart vele még csak találkozni sem, de a lány azt mondta, ez is jobb, mint a semmi. Hangsúlyozom, teljesen mindegy volt nekik, ki, csak legyen valaki. Én vonzalom / szerelem nélkül nem voltam hajlandó belemenni egy kapcsolatba, és nem bántam meg. 😇
2022. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Ott a pont, 2-es. Ez az, ami nálam kimaradt: valóban nem azért születik a legtöbb tini kapcsolat mert annyira szeretik egymást.

Én is úgy éreztem 15-16 évesen, hogy az elvárások szerint kifutok az időből. De nem is érdekelt. Én is csak akkor voltam hajlandó kapcsolatba kezdeni, ha szerettem az illetőt es ő is engem. A szüzességről nem is beszélve.. aztán csak mázlim volt, hogy egymásba botlottunk párommal, mert amúgy nem kerestem szánt szándékkal senkit.

Akkor van értelme ezeknek a tini kapcsolatoknak, ha tényleg szerelemről van szó es jó érzés lesz később visszagondolni rá. :)

2022. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 Teljesen igazad van, szerelem nélkül semmi értelme az egésznek. Annak viszont örülök, hogy a te válaszodat olvasva ellenpéldát is láthatok, nem csak azt, ami körülöttem zajlott. Sok boldogságot kívánok nektek! 😊
2022. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy! 😊

2022. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Az előttem válaszolók már mindkettő esetre adtak példát, így ezzel nem húznám az időt. Talán a legnagyobb előnye annak, ha volt kapcsolatod tiniként, hogy megtanulod kezelni a csalódásokat, és később sokkal könnyebben tudsz felépíteni és fenntartani egy egészséges kapcsolatot. Utólag nézve az első kapcsolatomból, akármennyire is rövid volt, rengeteget tanultam, és rájöttem, hogy mi az, amire nincs szükségem. És az ilyen tapasztalatokat sajnos csak utólag látja az ember.

Plusz szempont, amire kitérnék, az, amikor valaki csak a szexért keres kapcsolatot. Nagyon sokszor szinte sátáni dologként írják itt le, pedig szerintem közel sincs vele akkora gond. Egyrészt, mindenki máshogy van felépítve, tehát van, akinek a szex összefügg a szerelemmel, és van, aki szerelem nélkül is ugyan úgy vágyik rá. Aki az előbb csoportba tartozik, az nyilván nem érti meg a másik csoportot, és vice versa. Még ha csak szexre is megy a kapcsolat, az is egyfajta tapasztalat. Azzal is kitapasztalja az ember, hogy mire vágyik, mit szeret, és ez is egy kapcsolat fontos része

2022. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon jó dolog tiniként szerelembe esni, viszont ha véget ér, az kegyetlenül fáj:( saját tapasztalat sajnos. De nem kell bánni semmit sem amit megtettél, hiszem ettől vagy ma egy csodás ember. És tényleg nagyon jó dolog, amikor tudod, hogy van melletted vki aki feltétel nélkül szeret.
2022. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!