Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így a mai...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkednek így a mai lányok?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztelet a kivételnek. Van egy 15 éves, első gimis öcsém, romantikus típus, nagyon vágyik már egy barátnőre, bepróbálkozott már egy csomó osztálytársánál (bókolt, verseket írt, virágokat adott nekik, stb), de mindegyik kiröhögte, hogy egy ilyen kisfiúval ők sosem jönnének össze. Pedig idősebb jópár osztálytársánál, és elég okos gyerek. Azt is mondja, hogy az osztályban mindenkivel elég lekezelőek, nem csak vele, és ez sokakat zavar. Csak idősebb fiúbarátaik vannak a lány osztálytársainak. Mitől lett ilyen a többség? Nálunk ilyen problémák sosem voltak, ráadásul gólyatáborban a végzősök is végtelenül kedvesek voltak velük, de a vele egykorúak meg mintha lenéznék őket. Ez mitől van?

2021. okt. 16. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Média


Azt hiszek ezzel menők.

2021. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lazy Lover ***** válasza:
91%
Ma már ez nem menő sajnos a lányok túl nyálasnak vélik váltson stílust inkább
2021. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb lánynak a nagypofájú, bunkó fiúk kellenek, akik aztán megcsalják, vagy csak kihasználják.

Vannak persze kivételek, de ez az általános.

2021. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
A modernizáció és a szülők viszonya a modernizációhoz szerintem a probléma okozója. Az egész világ egy nagy orgia lett, mindenhol a jó kaják hirdetésben,jó csajokat látsz a neten mindenhol, párkapcsolatban lásd meg csak a dugást a másikban, mint érték,egyre inkább az egó világát éljük,egyre rosszabbá válva.Ma az a ciki, ha valaki normális,ennyi, a társadalmi normák változtak. A szülők nem tudják nevelni, vagy nem akarják a gyereket, így egy koron túl magukat nevelik az internet segítségével,a szülők megveszik nyolcévesen a tabletet,nehogy kiközösítsék az iskolában...Hány olyan kérdést látsz kiírva itt, hogy egy adott kérdésre akar választ kapni egy tini, mert a szüleitől nem tudja,vagy ciki,fél megkérdezni? Itt az internet, itt megteheti,ha a szülő mindig úgy viselkedne,ahogy a gyerek elvárja, nem lenne ez..
2021. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért viselkednek így, mert éretlenek. Tapasztaltam ilyet, a 15 év körüli lányok tényleg menőnek gondolják, hogy idősebb hülyegyerekekkel járnak, viszont érdekes módon az idősebb korosztálynál ez nagyon csekély mértékben van jelen. Egyszerűen túl fiatalok.
2021. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Neee, ne váltson stílust, az nem ő lenne, én inkább azt ajánlom, hogy próbálkozzon visszahúzódóbb lányoknál, köztük több értelmes, aranyos leányzót találni.
2021. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon sokrétű téma, bőven lehetne erről beszélni. Még inkább arról, hogy hogyan mentünk el ebbe az irányba, hogyan lettek az emberek egymás ellenségei, fájdalmának vállrándítással se tudomásul vett okozói. Hogyan távolodtunk, idegenedtünk el ennyire egymástól, mikor közelebb vagyunk mint valaha (élőben és virtuálisan is)?


Nem akarok nagyon általánosítani, de érdemes ebbe beleolvasni, mai kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__egyeb-ke..


Fontos persze a kor és érettség, de leginkább azt tapasztalom, hogy sokaknak nincs öntudata. Nincs önbecsülése, nem ismeri magát, nem tudja a gyengeségeit, hogy hogyan manipulálják, hogyan tudják kihasználni, hogyan ne engedjen, hogyan védje meg magát - tiniként persze ez nyilván nagyon nehéz, nem elvárható (csak felnőttek körében is nagyon gyakori, ami szorosan kötődik a gyerekek szüleihez).


Akik erre hajlamos személyiségűek, könyörtelenül kihasználják ezt és páros lábbal tiporják szét a másikat. Mivel őket ez nem érdekli és az se hogy ki hogy áll hozzájuk, ezért bátran bárkivel megcsinálják. Tehát jóval nagyobb eséllyel találkozik a romboló és az öntudatlan párosa (a számok törvénye alapján), ami miatt úgy tűnik a parasztság és a taplóság hódít; valójában csak szétdarált lelkek maradnak hátra, amik újabb és újabb embereket zúznak aztán darabokra, ha nem rakják össze ismét és gyógyítják magukat (nem szokott gyakori lenni, egy életen át cipelik).


Ez a romantikus mesevilág egy másik véglet, amikor lábtörlőként ajánlkoznak fel és aztán csodálkoznak, hogy beléjük is lesz törölve a szros cipő. Nem mondom hogy szép, de így történik, ezért nem kéne csinálni. Lehet a második öklös után egyesek még nem, de ha harmadszorra ruháznak meg, mert az utcán odamész valakihez hangoskodva kötözködni, megtanulod hogy visszább kéne venni.


Mivel a gyerekek teljesen elvannak hanyagolva, a családok darabokban vannak (nincs bizalom, megértés, ehelyett sokszor gyűlölet és menekülés) és már most óriási a szakadék a szülők és köztük, ezért azt szívják magukba ami árad feléjük. A fiúnak nincs apja, aki elmagyarázza hogy hülyeség amiket csinál, már más kor van, nem így kell a lányokhoz közeledni, ezért a netről és a romantikus filmekből fog tanulni. Rosszabb esetben ostoba tanácsokra és randis játékokra hagyatkozik. A lánynak nincsenek szülei, akik elmagyarázzák hogy nem szép dolog kiröhögve megalázni másokat, főleg hogy mert vette a bátorságot és megnyílt, olyan oldalát mutatva ami sebezhető. Ezért jön az insta reakció, a teli pofával röhögős emoji, meg persze van benne ösztönös reakció, hisz kényelmetlen nekik a helyzet. Viszont utána nem gondolnak bele hogy a másik mit érezhet, nem érdekes kérdés. Sokkal fontosabb dilemmák vannak az életben, minthogy Netflixen mikor jön ki a kedvenc sorozatának új évada, Paolo esélyt ad-e Mirandának az aktuális tinidrámában, vagy hogyan röhögjenek a haverokkal trash emberkéken discordon. A média okozta károkról pedig még szó sem esett.


Nagyon sok mindent behoztam, általánosítottam, de ezt tényleg lehetne nyújtani még mint a rétestésztát.

2021. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk gimiben az összes szép lány huszonéves srácokkal járt és barátkozott vagy csak simán szexelt buliban. Mi teljesen le voltunk sz.va. Én is csak 2 évfolyammal lejjebb találtam barátnőt. A kortársakat el kellett felejtenem. Én úgy látom, hogy azóta szinte csak egyre nagyobb a korkülönbség. Ma már nyugdtan lehet mondani 3-5 évnyi eltolódást fiúk-lányok között vonzalmi téren.
2021. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Én azt javasolnám, hogy próbálkozzon még általánosos végzős lányokkal, 13-14 évesekkel. Ők fel fognak nézni rá, mert már középsuliba jár. A kortársakat érdemes elengedni. 2-3 év múlva már járhat elsős középsulis lányokkal, de kortársakkal nagyon ritkán járnak lányok. (tisztelet a kivételnek)
2021. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt 9.ben ket velem egykoru baratom is, nem a koruk erdekelt. De teny hogy nem tartott sokaig mert eretlenek voltak.
2021. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!