Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszuson vagy sima elektromos...

Basszuson vagy sima elektromos gitáron egyszerűbb játszani?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy hangszerszakértő. Annyit tudok, hogy a basszus 4, míg a rendes gitár 5-6-7-8 húros lehet, a basszusnak hosszabb a nyaka, és míg azt pengetni kell, az elektromosat "nyúzni". Így elvileg a basszeron egyszerűbb játszani, de azt is hallottam, hogy mivel hosszabb a nyaka, így nagyon messze vannak egymástól a bundok (asszem így hívják), és lapátkezűnek kell lenni ahhoz, hogy le tudjak fogngi egy akkordot. Ez tényleg így van?
2010. júl. 10. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elektromos gitár 6 húros, az átlag bassz gitár 4 húros, de lehet 7,8. Tehát pont fordítva. :D

Amúgy, a bassz és az elektro gitár 2 külön világ.Szerintem az elektromosok jobbak, több mindent lehet rajta csinálni, meg egyszerűbb is.

2010. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hupsz, basszus xD (ide illik), akkor még ezt is rosszul tudtam?

Köszi a választ! :)

2010. júl. 10. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:

He?! Első válaszolót nem értem, hogy miről beszél.

Az tényleg úgy van, hogy egy basszusgitárnak általában 4 húrja van, pengetővel, de inkább ujjal pengetik, míg az elektromos gitáron pengetővel játszanak.

A basszusgitáron valóban távolabb vannak egymástól a bundok, ámbár a gitárral ellentétben, általában egyszerre csak egy húron játszunk, míg a gitáron sokszor előfordul, hogy 2-3-4-5 vagy 6 húron is.

Szerény véleményem szerint a basszusgitár sokkal nehezebb mint az elektromos gitár, de ez stílusfüggő. Átlagos punk, rock, metal, popban biztos egyszerűbb a basszustéma, mint a többi műfajban.

2010. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A technikal death metálban a gitár felfalja a basszust mindenestől. :)
2010. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
átlagos számokat könnyebb basszuson játszani. igazál azért, mert ez teljesen ritmushangszer. itt nem szólózni kell meg nyeszeregtetni a gitárt, hanem mm pontosan kell lenned, te tartod egyben a zeneszámot. én basszerozok, és ez nekem jobban bejön, igaz ezzel is kezdtem, sima gitár nekem annyira nem tetszik. más technikát, más stílust igényel a kettő. próbáld ki őket, és döntsd el melyik tetszik jobban.
2010. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg basszusgitáron nehezebb játszani!
2010. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem meg attól függ, mit játszol rajta. Nincs ilyen, hogy melyiken könnyebb, vagy nehezebb mindenre nézve. Bizonyos dallamokat könnyebb, de van amit nehezebb. Egyébként teljesen másképp is kell rata játszani, mások a technikák.
2010. aug. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!