Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most valójában, gyakorlatias...

Most valójában, gyakorlatias definícióval leírva, mik azok a "virtuális analóg" (elektronikus-) hangszerek? Miről lehet megállapítani, hogy egy szinti "virtuális analóg".

Figyelt kérdés

Vagy így ált. mit jelent az a bizonyos "analóg" jelző? És milyen értelemben használják a "virtuális" megnevezést? Hogy szoftverszintetizátorról van szó?

A hangzást egyértelműen meghatározza, hogy egy szinti "virtuális analóg"? Ha egy szinti ilyen, akkor az azt jelenti, hogy olyan "HŰHA!!!" hangzása van, hogy olyan nagyon organikus, "csúcsmenő" hangszíneket lehet belőle kihozni? (én mintha így vettem volna észre)


Én hobbi zenéléssel szeretnék majd foglalkozni, de istenbizony rendes megfogalmazásában még nem találkoztam ezzel a fogalommal, és a környezetemben sincs senki, aki normálisan ÉS gyakorlatias megközelítésból el tudná magyarázni.


Előre is köszönöm!


2019. márc. 30. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az analóg annyit jelent, hogy egy folytonos jelként létezik a hang, míg a digitális ugye csak valahányhányad-másodpercenkénti jelekre van osztva. Analógnak mondható egyrészt minden akusztikus, meg elektroakusztikus hangszer, illetve az analóg szintetizátorok, amik egyetlen folyamatos elektromos jelből építkeznek. Virtuális analóg hangszerek azok a digitális hangszerek, amik analóg hangzást imitálnak digitális eszközökkel. Pl. szoktam szórakozni a kedvenc analóg szintim, az EMS Synthi A egy VST replikájával, ami tényleg egész jól reprodukálja az eredeti hangzást - de azért nyilván nem is teljesen olyan, mint az igazi.
2019. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót.... deee, most akkor végülis ez hangzásában mit eredményez?

Egy virtuális analóg szintinek következetesen csúcsszuper organikus, olyan igazán telt elektromos hangszíne van?

Vagy a kezelőfelületét (VST GUI kezelőfelülete), a szinti kezelését (hangszínek beállítását) határozza ez meg jobban?

Vagy csak a motor mélyében megbújó technika határozza meg, s sem ránézésre, sem hangzásra nem lehet ezt megmondani?


Mert most végülis egy VST(i) nél így-is-úgy-is az lesz a módszer, hogy egy összetett függvényképélet, v. függvényképlet-rendszer alapján 1/44e másodpercenként egy mintapontot (számértéket) előállítson -32768 és +32767 között, nemde? Ott akkor most miben más az, hogy azt mondom, hogy digitális, virtuálanalóg, vagy bármi más?

2019. márc. 30. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egy virtuális analóg szintinek következetesen csúcsszuper organikus, olyan igazán telt elektromos hangszíne van?"

Valami ilyesmit próbál elérni. Ugye a digitális hangszintézis pusztán függvényekből áll, emiatt eléggé "sterilnek" tud érződni viszonylag kevés szűrővel, míg az analógnál a folytonos elektromos jel, meg a mindenféle fizikai alkatrészek alapból megadják minden készüléknek a maga jellegzetes hangzását. Egy virtuális analóg szinti ezt a jellegzetes hangzást próbálja imitálni további szűrőkkel.

"Vagy a kezelőfelületét (VST GUI kezelőfelülete), a szinti kezelését (hangszínek beállítását) határozza ez meg jobban?"

Is. Nyilván, amikor egy konkrét szintinek próbálják megvalósítani egy VST replikáját, olyankor az egyes szűrők, oszcillátorok, meg egyéb tekerentyűk is az eredeti gépről vannak mintázva, hogy ne csak az alap hangzás, hanem a teljes eszköztár is hasonlítson.

"Vagy csak a motor mélyében megbújó technika határozza meg, s sem ránézésre, sem hangzásra nem lehet ezt megmondani?"

Amennyiben nem egy konkrét hangszer virtuális replikájáról van szó, addig ja, elég nehezen lehet ezt besorolni, elvégre ami képünk van arról, hogy mi is az a speciális valami az analóg elektronikus hangszerek hangzásában, ami különlegessé teszi őket, ahhoz viszonyítunk egy digitális hangszert, ha azt mondjuk rá, hogy analóg hangzású.

2019. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

EZ AZ!!!


Köszönöm, hogy válaszoltál a részletesebb kérdéseimre! Ezekre az infóra voltam kívàncsi. MOST MÁR összeállt a kép.

Tökéletes válasz! Köszönöm!

2019. ápr. 1. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!