Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyikek a legötletesebb...

Melyikek a legötletesebb zenekarnevek szerinted? Ami legjobban tetszett (mert pl. szójáték)

Figyelt kérdés

#zene #együttesnév #zenekarnevek
2019. febr. 26. 01:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Rammstein... aki tud németül, érti.
2019. febr. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Powerwolf
2019. febr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Insomnium
2019. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TR75 ***** válasza:
100%

If These Trees Could Talk

This Will Destroy You

The World Is a Beautiful Place & I Am No Longer Afraid to Die

Up-C Down-C Left-C Right-C ABC + Start

Godspeed You! Black Emperor

This Is Your Captain Speaking

Satöbbi

Európa Kiadó

Kontroll Csoport

URH

lelkes állatok

2019. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Slipknot, Metallica, Megadeth...
2019. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hm, sose gondolkodtam még ezen. A nekem legjobban tetsző zenekarnevek általában azért szoktak tetszeni, mert jól hangzanak és/vagy nagyon illenek az előadóra.

A kedvencem ilyen kategóriából a Jute Gyte. Nem jelent semmit, Adam Kalmbach direkt azért nevezte el így a projektjét, mert olyan nevet akart, ami nem hangzik konkrétan semmilyen műfajnak - viszont (lehet, hogy véletlenül) pont tökre illik az összes stílushoz, amihez a csávó valaha hozzányúlt.

Jelentéssel bíró nevek közül szerintem a Gojira egész ötletes: Godzilla ugyebár egy nagy pusztító szörny, ami passzol egy progresszív death metál bandához, de az őt tartalmazó fikciók gyakran bírnak környezettudatos társadalmi üzenettel, ami szintén erősen jellemző a zenekarra.

Meg muszáj vagyok még megemlíteni a Hijokaidan nevű zajzenekart, akiknek egyrészt valami baromi jól cseng a nevük, másrészt imádom, ahogyan a logójukban felhasználták. A "hijokaidan" tűzlépcsőt jelent, a logójuk pedig ennek a szónak az első szótagja, a 非 karakter egy kicsit oldalra döntve, ami miatt úgy néz ki, mint két ellentétes irányú lépcsősor, ráadásul ez a szimbólum önmagában kb. az angol "no-", vagy "non-" prefixnek felel meg, ami szintén baromira illik egy ilyen teljesen elborult bandához.

2019. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

A punkzenekaroknak mondjuk inkább vicces neveik vannak, még soha nem hallgattam pl. az Aljas Kúszóbab zenekart, de a nevüket megjegyeztem. :)

A Mrs. Columbo-t is jó ötletnek tartottam mikor hallottam, de azt sem hallgattam.

Nem tudom, azok között amiket hallgattam már nehéz dönteni, mert persze hogy tetszik a nevük, de nem tudom mennyire ötletesek... nem annyira.

2019. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Dead Can Dance
2019. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi, jöhetnek még :) mindenkit felpontozok, idetévedőket kérném, hogy légyszi ne pontozza le senki a válaszokat, hiszen teljesen szubjektív kérdés.
2019. febr. 27. 01:11
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Számomra van, ami azért jó, mert baromi egyszerű, és nem túlkomplikált, mint pl a Queen, Genesis, és pont ettől az egyszerűségtől lesz kicsit elvont.

Meg vannak azok, amik meg iszonyat jól hangzanak, és néznek ki leírva, mint a Hüsker Dü, Dire Straits, Tame Impala...

De hát igen, az Aljas Kúszóbab mindent visz.

2019. febr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!