Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Agathis vagy éger?

Agathis vagy éger?

Figyelt kérdés
Melyik bír jobb hangi adottságokkal a gitár testét alkotva?

2019. jan. 29. 21:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A lényeg az hogy szuvas ne legyen. :-D
2019. jan. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Remélem ezzel tudok segíteni, nem akartam pontra bemásolni.



[link]

2019. jan. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hallgass a mojora totál nem ért hozzá. Inkább fordulj egy igazi szakemberhez aki tényleg ért is hozzá és ne hallgass ilyen mindenféle magát szakértőnek képzelő hozzá nemértő ürgére akiknek még sose volt a kezébe hangszer.
2019. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Mojjo ***** válasza:

@13: Ezt már eljátszottad itt egyszer:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9722891-cor..


Akkor kértelek, hogy ha valamiben nem értesz egyet velem, fejtsd ki, írd le - nem meglepő módon a világon semmit nem írtál. Most ugyanezt mondom: ha valamiben nem értesz egyet, fejtsd ki, beszéljük meg.


Egyébként szerintem a kérdező, illetve általában bármelyik olvasó magától is látja, ki mennyire ért hozzá, és kinek volt, meg nem volt hangszer a kezében. Pl abból, hogy ki képes kifejteni az álláspontját, és ki hallgat, mint a sült hal, ha erre kérik ;)

2019. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem jégert akartál írni?
2019. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt agathis gitárom, most éger van. Az agathis nagyon puha fa, könnyű, nem túl rezonáns, alacsony hangkitartással. Kissé nyers tőle az egész hang. Illetve a menetes furatok sem életreszólóak. Ennek ellenére nem ellenzem az agathis gitárokat, az alacsonyabb árkategóriában nem a fa minősége fogja visszatartani a gitár hangját, nem az lesz a gyenge láncszem. Összességében nekem az éger jobban tetszik, de ha emiatt sokkal többet kellene fizetnem, valószínűleg nem azt választanám.
2019. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem szóló írja jól. Az agathis egy puha fenyőfajta aminek a hangja engem nagyon a körisére emlékeztet, a hetvenes CBS Fenderekére.

Akusztikus szempontból teljesen meg vagyok elégedve vele, viszont a koptatót nem ajánlott sűrűn levenni és a csavarokat erősen szorítani mert könnyen megszakad és én is így jártam. A súlya viszont nagyon jó a gitárnak ha egy stratocasterről van szó.

2019. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Még a nyárfáról nem esett szó, pedig nagyszerű hangja van és abszolút mint az éger. A fülemnek sokkal jobb mint az agathis.
2020. szept. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A hárs a legjobb agyértelműen.
2020. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De csak az amerikai hárs, azt én is nagyon szeretem, és még a nyár ami jó. Az agathist nem is tudom mit keres egy fender gitáron.
2020. dec. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!