Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik ilyen akkord? (bőv. Lent)

Létezik ilyen akkord? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

A Quimby-től a Most múlik pontosan c. számát tanulom, a felét már eltudom játszani, de elakadtam, mivel egy olyan akkordot láttam, hogy H. Ilyenről még nem is hallottam..

Mindenesetre itt a link, látni fogjátok: [link]


köszönöm a segítésget!


2010. jún. 29. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne? H dúr. Keress rá.
2010. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

meredten nézek a távolba otthonom kőpokol... szilánkos mnnyorszáág, folyékony tooorztükör, szentjánosbogarak fényében tündökööl... nah, nem éneklek (amúgy se vmi jó a hangom :D)

igen, létezik h dúr vagy moll vagy amit akarsz akkord, ugyanolyan hang, mint a többi abc-s hang

c d e f g a h

2010. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Daweee000 ***** válasza:
Igen, létezik, olyan mint az A csak második fekvésben (bár ha a H-dúr nem mondott semmit, a fekvés még úgy se fog) szóval X23332. Angolszász kottákban ez a B, csak nálunk H, és a "Hb"-t nevezzük mi B-nek. Ennyivel tisztában lehetnél ha már (magyar számot) gitározol :)
2010. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!