Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek az Arabesque...

Mi a véleményetek az Arabesque együttesről, mennyire voltak híresek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sandra miért lépett ki?


[link]


[link]


[link]


[link]



2018. okt. 25. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mai szemmel tökéletes retró hangulatot idéz, a '70-es és '80-as évekre tipikusan jellemző diszkó számokat játszottak, ami akkor aktuálisan persze könnyű volt. Először 1977-ben, megalakulásuk évében jelent meg kislemezen a "Hello Mr. Monkey" című számuk, ami hatalmas sikert aratott, érdekes hogy ezt nem linkelted be, pedig az együttes történetének legnagyobb slágere volt!

Sandra mindig is énekesnő akart lenni, és ehhez meg is volt a tehetsége, főleg mivel jellegzetesen lágy és visszhangos énekhangja volt. Miután az Arabesque-trió 2 tagja is kilépett, pótlásukat keresve jutott eszébe a menedzsernek, hogy hallotta Sandra bemutatkozó kislemezét, próbaéneklésre hívta, és annyira elégedett volt vele, hogy egyből az Arabesque vezető énekesnőjévé tette. És noha több sikeres számuk is lett, a "Hello Mr. Monkey" sikerét már nem tudta megismételni egyik sem, mégis maga az együttes ebben a későbbi felállásban volt a legsikeresebb: Sandra, Michaela, és Jasmin.

1984-ben Sandra tehetsége annyira kibontakozott, hogy próbaképp elkezdett a szólókarrier felé kacsintgatni. Első önálló száma a "Japan ist weit" nem lett sikeres (nem értem miért, szerintem jó szám), azonban '85-ben két nagysikerű önálló slágere is született, a "Maria Magdalena" és az "In the Heat of the Night", ami összeségében övön aluli ütés volt az Arabesque-nek, főleg mivel nem volt hasonló tehetségű "utánpótlás", és így '85 őszén felbomlott az együttes. Azt nem tudom, hogy Magyarországon mennyire voltak ismertek, például anyukám '63-ban született, jól ismeri az ilyen retró zenéket, de az Arabesque-ről máig nem is hallott! :/

2018. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, számomra érthetetlen hogy miért nem futott be olyan nagy karriert ez az együttes, én most ismertem meg őket, azért egy-két számuk ismerősön hangzott (vagy azért mert retroban játsszák még néha, vagy csak mert feldolgozták őket a 90-es években). A Mr. Monkey szerintem nem is olyan kiemelkedő tőlük, nem is linkeltem, ellenben az in the heat of a disco night az még ma is megállná a helyét annyira jó (az az első link). Sandrat is most ismertem meg igazából, ő viszi a hátán az egész együttest, talán ezért is akart szólókarrierbe futni, valami 16-17 volt amikor ezeket a disco számokat felénekelte, hihetetlen jó hangja van, Discora specializálva, pl. a Someone Is Waiting For You-nál (4. link) 55 másodperctől már kiráz a hideg (jó értelemben) attól a hangtól.
2018. okt. 25. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Sandrát annak kapcsán ismertem meg, hogy anno a rádióban hallottam 2 nagyon jó számát: egyszer az "In the Heat of the Night", illetve sokszor játszották az "Everlasting Love"-ot. Később a Youtube-on véletlenül találtam meg őket, és hogy ugyanaz az előadó.

Sandrától önálló slágerei közül összességében máig a kedvenceim, gyakran hallgatom őket:

Maria Magdalena

In the Heat of the Night

Everlasting Love

Japan ist weit

Innocent Love

Illetve még szintén kiemelkedő számai:

Hiroshima

Little Girl

Secret Land

Hi! Hi! Hi!

2018. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És neked önállóan vagy az Arabesqueben tetszik jobban? Nekem tetszik a szóló karrierje is, de igazából az igazi önfeledt disco zenét az Arabesqueben írták neki azt gondolom, talán már nem is egy műfaj a kettő. Persze őt nem lehet hibáztatni, haladt a korszellemmel. Rip Disco!
2018. okt. 25. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy számukat most a kérdés hatására meghallgattam. Eddig tetszik.
2018. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2018. okt. 25. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!