Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Youtubera való videófeltöltés...

Youtubera való videófeltöltés letöltött zenével?

Figyelt kérdés
Ha letöltök egy zenét youtuberól és bevágom egy videó alá, majd föltöltöm ezt youtubera, akkor a zene miatt letilthatják? Ha igen, hogyan lehetne hogy ne? Vagy youtuberól bárki letölthet zenét és feltöltheti valami videóval vagy ehhez kell engedély?

2018. okt. 19. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogi védelem alatt áll a zene akkor igen. Tehát ha pl egy együttes videoklipjénék a zenéjét használod fel a saját videódhoz, akkor vagy a videót, vagy a hangot letilthatják.


Ha legálisan akarod csinálni, akkor a zene jogtulajdonosának az írásos engedélyére van szükség hozzá.

2018. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És láttam olyan videókat amiknek a leírásában ott van automatikusan (?), hogy mi a zene a videóban, előadő, album stb. Ezt úgy is meg lehet jelölni ha nem írok a zene tulajdonosának? Vagy muszáj írnom neki és ez csak akkor jelenik meg?

És ha csak úgy föltöltöm engedély nélkül, akkor semmi komolyabb nem lenne a következmény, csak annyi hogy vagy a zenét vagy a videót letiltják?

Köszönöm a választ!

2018. okt. 19. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

No azért nem eszik olyan fottón a kását. A YT-nak van egy nagyon jó hangkönytára, ha onnan használsz zenét, az tuti. Aztán ha letöltesz zenét a YT-ról, fel is használhatod, de nem árt a YT-al előzőleg ellenőriztetni, milyen szerzőjogi előirásai vannak. Ez a szerzőjogi előirás mindenkinek elég "szigorú" kifejezésnek hangzik, de tudjál róla, hogy pl. az is szerzőjogi előirás, hogy használhatod a zenét, de akkor az övé a bevétel vagy xy országokban nem látható. Nekem van több olyan hosszu video feltöltve, amire 28 db szerzőjogi előirás (nem kifogás!!!) is érkezett, benne hogy használhatom, de a bevételről le kell mondanom. Lemondtam. És hogy xy országban nem látható (ez az un. megtekintési korlátozás). No és? Ha Mo-on látható, nekem az is tökéletesen megfelel.

1./ Zenekontrollra ajánlom:

https://www.youtube.com/music_policies

Beirod jobb felül a zene cimét, keresés, és kijönnek a szerzőjogi előirások és nélkülözd a zenét, ha azt irja ki, hogy nem használhatod fel

2./ Ezek pedig a YT által javasolt tuti zenék (engem ugyan nem elégít ki, ezért minden esetben letöltött, kontrollált zenét használok)

https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Ha irsz privit, van még egyszerűbb javaslatom is

2018. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!