Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt érdemes...

Milyen basszusgitárt érdemes vennie egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Már pár éve játszok akusztikus illetve elektromos gitáron is és valahogy egyik sem az én világom. :) Azonban az utóbbi időben a basszusgitár egyre jobban megragadta a fantáziámat.

Az egyetlen probléma az, hogy nem nagyon találtam olyan anyagot az interneten ami adott volna némi segítséget. (Konkrétan sokszor azt tapasztaltam, hogy az emberek összevesznek tanácsadás közben azon, hogy melyik hangszer a sz*rabb minőségű).


Nagyjából 50-60 ezer forint körüli árkategóriára gondoltam. Zeneileg inkább rock-os bules-os néha metal-os hangzás lenne a megfelelő.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. szept. 20. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Cort Action jó ennyiért
2018. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 j-peter válasza:

a Cort jó választás általában...

nekem is ezt ajánlották pár éve...


fontosabb kérdés azonban, hogy mit ne vegyél..


SX, STAGG, SOUNDKING, Jack & Danny brothers, Encore, Dean guitars...


valójában pont olyan hangszert nem szabad venni "szerintem" (úgy értem, ez magánvélemény, bár azt gondolom, majdnem mindenki egyetért ezzel :)),


szóval, olyat ne, amely márka 50 ezer forint alatt is árul basszgitárt :) :)


de komolyan..


- - -


végül, ami marad, az Cort, Ibanez, Squier Affinity...

ennyi.. A Yamaha kiesik, mert az 80 ezer, miközben használtam 40... értsd, nem 80-at ér.. hanem 60-at, újonnan is, csak ez náluk a stratégia...


- - -


az Ibanez is húzós...

a "GIO" sorozat kifejezetten béna, úgy olvasom...

(nem volt a kezemben soha)

a GSR 180 és a GSR 200as, kifejezetten bénák...


plusz, a P-bass esetén, precision bass, alias "preckó",

a 200-as Ibaneznél a P hangszerdő fordítva van (!!)---


nem okvetlenül rossz "megoldás", ha valaki más hangot akar, viszont, ha valamelyik klasszikus hangot szeretnéd, pl. "fender precision bass", akkor miért cserélnéd meg a hangszedőket? azért, hogy még véletlenül se úgy szóljon?


nekem spec a Talman 100 nagyon tetszik, de csak képeket láttam :) ha most vennék 60 ezer alatt, akkor Talmann-t vennék (63e ft :))


de hülye lennék, valószínűleg ...

squier affinity-t kel venni...


- -


végeredmény:


mindenki Cort-ot vesz először... az emberek 50-60%-a (így képzelem)


szerintem a legjobban akkor járna mindenki, ha először egy használt, jó állapotú squier affinity-t tudna venni, 50-60 ezerért..


DE sajnos, használtan hangszert venni őrültség, KIVÉVE a GSFANATIC weboldalon...


a jófogáson átvernek, és jót nevetnek rajtad, a jófogás pedig nem nyújt segítséget, csak annyit mondanak, hogy a hatóságoknak mindenben a rendelkezésére állnak :) :)



= = = = = =

SZÓVAL,

érdemes 70-75 ezer forintig elmenned...

és venni egy squier affinity-t...


tedd be a 60 ezret egy dobozba, és gyűjts hozzá még 10-et :) vársz egy hónapot?? nem fogod megbánni!



mindenképp ezt tanácsolnám...


= = = = = =


példaként említeném saját esetem,

én rengeteg filózás után, 50-60 ezer forintot szánva egy első hangszerre, vettem egy leárazott yamaha-t..

65 ezerért...


80 ezer helyett 65 ezer !!!!

"legjobb ár-éték arány!", ahogy mondani szokták :)


tetszett is, jó hangszernek is tartottam, de

mindig voltak problémáim..


végül vettem bele egy 30 ezer forintos P pickup-ot..

így már egész jó...


DE... a húrmagasság nem megfelelő: túl magas..

X év után tudtam meg, hogy ilyenkor mit kell csinálni...

(alátétet tenni a nyak és a test közé)


ezt is meg fogom csinálni...


a mérleg összességében:

3 év és 95 ezer forint után végre lesz egy normális basszgitárom, ami belépő szintű... :)


ha egy squier-t vettem volna, akkor 70 ezerért,

3 éven keresztül hibátlan basszgitárom lett volna :)

s most eladhatnám 60 ezerért..


a yamaha-t 40 ezerért tudnám eladni...

a cort-ot is annyiért tudod majd eladni...

2019. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!