Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobolni szeretnék megtanulni....

Dobolni szeretnék megtanulni. Mik azok az alapok amiket meg kell tanulni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok de nagyon vonz a dobolás. Lehetséges a dobolást is megtanulni önerőből mint a gitározást? mennyiért lehet venni egy alap dob szettet amivel tanulni lehet?
2010. jún. 20. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges megtanulni a dobolást önerőből. Alap dobszettet kb 30 000 ft-tól lehet venni, de az igen szar és használhatatlan is, onnantól meg a határ a csillagos ég.

Ha komolyan érdekel a dobolás, olvasd végig nullától ezt a blogot:

nagydobraverem.blog.hu

itt blogout leírja a dobtanulási tapasztalatait, uglee pedig az autodidakta dobolás áldozata :)

2010. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de vannak olyan alapok, amiket jobb, ha tanártól tanulsz. Én is magamtól tanultam, és most szívok azzal, hogy a rossz berögződésektől megszabaduljak. De az esetek 95%ban simán megy magadtól is.

Az dobszerkóknál van az alap (30000 általában gyerek), az olyan 60-70 ezer, a következő kategória olyan 130 körül van, de határ tényleg a csillagos ég. Fontos az, hogy a dobszetteket általában cinkészlet nélkül adják, ami még pluszban rádob egy 20-ast. Érdemes venni egy takk-gépet, ez kvázi a metronóm. Na meg persze a dobverők, de ez nem nagy összeg. A neten sok-sok kottát találsz.

Amúgy a legjobb, ha veszel egy gumipadot a gyakorláshoz, mert az alap ütéstechnikák gyakorlása azon nem lesz olyan monoton a szomszédoknak :) A saját füled épségéért pedig szerezz be egy olyan fülvédőt, amit a láncfűrészesek meg a légkalapácsosok használnak :)

2010. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a tanár az mennyi pénzbe kerül?
2010. jún. 20. 23:36
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
én mindig dobolok a számítógép asztalon:)
2010. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!