Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel kéne felvennem a hangomat?

Mivel kéne felvennem a hangomat?

Figyelt kérdés
Szeretnék átdolgozásokat, és saját számokat is felvenni, viszont nem tudom milyen fajta mikrofon kéne hozzá. Ugye az ilyen dolgok elég drágák, ráadásul egy jó mikrofon nem tudom ér-e bármit is egy jó hangkártya nélkül. Stúdiót bonyolultabb lenne bérelni, mert nem Pesten élek. Valaki ötlet? Nagyon fontos lenne nekem :)

2018. júl. 9. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

én egy egyszerű mikrofont használok és a gépen lévő hangfelvevőt

ahhoz képest,hogy milyen egyszerű,egész jó minőségűek a felvételek :)

2018. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
AT-2020 USB, benne van a hangkártya, a minősége a stúdióminőség belépő szintje. Az ára megfizethető.
2018. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez tényleg sok segítség, bár egy kicsit drága,mert nem tudok munkát vállalni mèg.. ennek tènyleg ilyen jó a minősège? Megèri?
2018. júl. 10. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Audio-Technika profi gyártó. Ez az árkategória a stúdiómikrofonjainak a legalja. A beépített USB hangkártya dobja meg az árát. USB nélkül csak 30 körül van, de akkor meg kell egy fantomtápos külső hangkártya.


Ha nem vagy ennyire maximalista, akkor vehetsz valami dinamikus énekmikrofont is, 20 körül már elfogadhatóak vannak. Csak ezeknél vigyázz a bekötéssel, szimmetrikus XLR csatlakozójuk van, azsimmetrikusan kell bekötni, és egy kondival le kell választani a PC-hangkártyából kijövő tápfeszültséget (ha nem kapcsolható le menüben), hogy ne feszítse elő a mikrofon tekercsét.

2018. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyen téren sajna elég maximalista vagyok... akár itt akár privátban elmagyaráznád az USB hangkártya előnyeit?a hangkártyáról eddig csak annyit tudtam hogy javítja a hang minőségét...
2018. júl. 10. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az az előnye az USB-s mikinek, hogy ha nem akarsz soha semmi mást felvenni PC-vel, akkor nem kell beruházni egy külső hangkártyára, vagy keverőre.

Ha később komolyabban akarsz felvenni, több miki, hangszerek, akkor ez kidobott pénz, rendes mikit kell venni, és USB-s keverőt.

Egy külső USB-s hangkártya nem javítja a hang minőségét, hanem a lehetőlegkevesebbet rontja rajta, nagyságrendekkel kevesebbet, mint egy integrált hangkártya mikrofonbemenete.

2018. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!