Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a zongorázás lényege?...

Mi a zongorázás lényege? Illetve milyen elven "működik" egy zongora? (a kérdés kifejtése lent)

Figyelt kérdés

Elég hülyén fogalmaztam a kérdésben, de csak így tudtam röviden összefoglalni.


Szóval, pl. a gitáron úgy van hogy lefogjuk az akkordot és megpengetjük. A kérdésem az lenne hogy a zongorán ez hogy működik?

Egyik kézzel lefogjuk az akkordot a másikkal pedig lejátszuk a dal hangjait? Vagy egyik kézzel kíséret másikkal dallam?


2010. jún. 9. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mit játszol. Általában bal kézzel egyszerű kíséret megy, jobbal pedig szóló, de lehet fordítva is, keverve is, akárhogy.
2010. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, úgy ahogyan az első mondja, persze lehet olyan is, amikor mindkét kéz játéka kiegészíti egymást pl., ja és természetesen zongorán egy billentyű egy adott hangon szólal meg mindig, de gondolom ez alap ;)
2010. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm:)
2010. jún. 11. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!