Mire jó a launchpad?
Előre felvett hanganyagok betöltésére és loopolására használható leginkább, amit én laikusként megállapítottam róla.
Felveszed a hangeffektet egy-egy gombra, és vagy élőben játszod le őket mint egy billentyűs hangszer esetén, vagy felveszel egy adott kombinációsorozatot, majd azt elmented egy önálló hangfájlként és azt loopolod tovább.
Példa: https://www.youtube.com/watch?v=GQt_oOiFa2I
Ahogy a videóból látszik, minden effekt egy gombra van vezérelve, és azok megfelelő sorrendű lenyomásából létrejön az ismert dal.
Nem csak elektronikus zenéhez jó hanem bármihez. Például egy zeneszámot önmagaddal kísérhetsz úgy, hogy felveszel minden effektet, majd ezek loopolását egymásra építed:
Itt ahogy befejezi az egyik effektet, az egyből ismétlődve továbbjátszódik, és minden új effekt beépül a zenébe.
Alkotóknak van, nem wannabe lemezlovászoknak. Először két tracken legyél legény éjjel, aztán ha úgy érzed, beszippant a zene, és össze akarod törni a határaidat, akkor jó játék Ableton Live-ban összerakosgatni a műsort úgy, hogy a sok lehetőség ellenére ne tűnj túl soknak a műtögetéssel. A DJ-zésen belül is külön műfaj Abletonnal tolni, és a végeredmény is másabb, mint a klasszik kettő-négy lemezjátszós meló. Aztán ha a Live kézhez áll, és már tényleg csak az hiányzik, hogy "érintőképernyőn" lehessen sokat ténykedni, akkor kellhet Launchpad is.
Ha saját zenéket akarsz összerakni, és az Ableton Live kézhez áll, akkor kötelező. Ha esetleg boldogulsz már valamilyen hangszeren (még ha dob is), akkor egy Launchpad Pro megéri azt a százast. Kelleni fog még minél több potmétert és enkódert felvonultató kontroller is, aztán eljön a pillanat, amikor a gép van érted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!