Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hifit érdemes venni?

ValakiVagyok15 kérdése:

Milyen hifit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Először samsungnak néztem a nagy hifiét /mx hs 8000/

De lejenleg nem lehet kapni aztán megláttam ugyanebben az ár szegmensben a panasonic-tól is egy hifit az is dicsérik esetleg ötletek tapasztalatok?



2018. jan. 24. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Most az a kérdés, egy ilyen pirinyó (mert az, hogy nagy, egy vicc) vibráló sz#rt akarsz, vagy élvezhető hangzást. Bulira kell, vagy rendes zenehallgatásra. Ha mindkettőből az utóbbi mellett döntesz, vegyél rendes erősítőt, rendes lejátszót, és rendes hangfalakat. Külön. Külön. A Samsung és a Panasonic hajcsattól kezdve tengeralattjáróig mindent gyárt. Tehát érdemes inkább valami olyan márkát választani, ami valódi hifimárka, vagy legalább jobban hifi-beállítottságú, mint mondjuk a Samsung. A Panasoniccal baj nincs, de jónak sem mondanám. Ott van a Marantz, Nad, Yamaha, Onkyo, Harman Kardon, Technics (az egyébként asszem pont a Panasonicé), Denon, ezek mind kiválóak, aztán a Pioneernek, meg Sonynak is van néhány jó szériája. Persze inkább a régiek közül. Hangfalakból Infinity, Bang & Olufsen, Canton, Dali, ha újabbakat akarsz...

Persze ha az a lényeg, hogy bluetoothos meg usb-s meg minden bizbaszos legyen, és csak youtube vagy mp3 minőségben nyomatnátok rajta valamk fejrázós elektronikus zenét, akkor igazából tök mindegy, azért nem érdemes jó rendszert venni, mert különbséget nem fogsz hallani rossz és silány között. Bár a bulin kb minden jónak hangzik. :'D

2018. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes leírást :D

Igazából itthoni zenehallgatásra kéne szobámba villogás az mellékes a bluetooth kapcsolatot néztem mert akkor nem feltétlen kell bekapcsolni a gépet illetve cd lejátszó tudom már nem divat de van pár eredeti korongom előadóktól nem árt ha szólnak is néha :D

2018. jan. 26. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:

(első vagyok)

Már hogyne lenne divat a cd? :D Akik jó minőségben akarják a zenét, ma is cd-t, vagy ami mégjobb, bakelitet hallgatnak. Csak az a baj, amit írtál lejátszó, minden tekintetben vacak. Itt nem a minőségre mennek, ezek csak csilivili játékszerek. :/

Ha nem túl drágán akarsz jó minőseget, és nem ragaszkodsz feltétlen a Media Markthoz, 2018-hoz közeli gyártási évszámhoz, akkor a vintage lehet a megmentőd. Persze nem árt kiismerni a terepet. (mármint úgy globálisan a valódi high-fidelity nevezhető ezközök terepét)

Egy új 100k ft-os xy nagy valószínűséggel rosszabb minőséget produkál, mint a használtan 100k-ra árazott xy, ami újonnan nyilván sokkal drágább volt. De még mindig ugyanolyan jó.

2018. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Telibe eltaláltad hol nézelődtem :D eladó megengedte hogy kipróbáljam talán az a samsung hifije volt nagyon nem tekertem fel se de elég szépen szólt aztán lehet nekem van bot fülem :D
2018. jan. 28. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy botfüled van, lehet, hogy simán csak még nem hallottál jobbat. :) Az ember mindig fokozatosan jön rá, hogy mindennél van jobb...aztán már nem tud leállni...:D

Mondjuk ezekkel a játékszeteket nem érdemes foglalkozni, mert ezeknél kb minden jobb. Nem igazi hifik. Ha már van benned annyi igényesség, hogy szeretsz cd-t hallgatni, akkor ne bünzesd magad egy ilyennel. ;) Sokkal jobbat érdemeltek, te és a cd-k is.

2018. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*el
2018. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van :D

Köszönöm a segítséget!

2018. jan. 28. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!