Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A magyarok miért vannak...

A magyarok miért vannak megőrűlve a cigány mulatós zenéért?

Figyelt kérdés
Nemrég még kis grofóra bulizott a magát értelmiségnek tartott magyar fiatalság, most meg máriókért meg dorinákért vannak oda. Youtube like-ok az égben, de még ide külföldre is cigány zenészeket hívnak bulikba. A mulatós zene ilyen menő vagy ennyire elcigányosodott a magyar?

2017. dec. 30. 04:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Mert jókedvet, szabadságot sugároznak és pörgősek. A magyar himnuszra nem lehet mulatni.
2017. dec. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne általánosíts ezt csak a "dísz értelmiségi" bunkó paraszt, emberileg zéró emberek hallgatják.
2017. dec. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én biztos nem...
2017. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy részük... de szerintem ez mindent el is árul róluk.
2017. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem szeretem a zenéjüket, de az írásodból sül le, hogy rasszista vagy! Irigy vagy a sikerükre?


Cigány, cigány, cigány....és? Látszik, hogy a származásból indulsz ki meg bőrszínből.


Egyébként meg mi az, hogy ide külföldre? Te külföldön vagy? Mert ha igen, akkor szégyelld magad, amiért te elvárod, hogy első generációsként idegen országban elfogadjanak, míg te a cigány mulatóst leszólod.


Kettős mérce! Mert az intelligencia itt kezdődik...

2017. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Mert táncolható az üteme, és egyszerű a szövege. Az amúgy is elbutított magyar nép könnyebben tud azonosulni a "lóvélóvé" meg a "deszeretlekbabám" szövegekkel, mint mondjuk egy komolyabb, történelmi hangvételű rock zenével.
2017. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pupusz ***** válasza:
100%
Mert mindegyik egy kaptafára készül, ismerős a dallama az embereknek, akármilyen "új slágerről" is van szó. Kiszámítható, tudják, mikor mi következik a zenében, így tudnak rá táncolni. Bármilyen számot játszanak, olyan érzésük van, hogy már hallották. Szinte ugyanarra a zenei alapra írtak már sok sok ezer szöveget, apró változtatásokkal, így mindegyik ismerősen cseng. Azért játsszák sokan, mert itthon ebből lehet a legjobban megélni, vagy egyáltalán megélni. A Zeneakadémiát végzett hegedűművész meg az aluljáróban játszik apróért. Sok tehetséges zenész is ezt játssza, mert ebből tud megélni. Nem rasszizmus nem szeretni a mulatóst, hiszen rendkívül igénytelen, prosztó műfaj. A németeknél a sramli ilyen, pedig azt echte németek játsszák általában. Én pl. ki nem állhatom a mulatóst, de a roma jazzt nagyon szeretem. Az igényes, izgalmas, virtuóz. Viszont nincs rá kereslet, nagyon szűk kör hallgatja, ismeri egyáltalán. Emiatt nem érzem magam rasszistának. Főleg, hogy a mulatóst már boldog, boldogtalan "játssza", nem csak romák. Viszont nem ítélem el őket ezért, hogy nem a mély nyomort választják a kultúrharcban. Ezt a harcot nem nekik kell megvívni, hanem a közönség lehetne igényesebb. De ahol ilyen média tartalmak vannak, mint nálunk, ott ez egyre lehetetlenebb. Az értékek eltűnőfélben vannak, már csak a kézfejük látszik ki a mocsárból. De azért még van némi remény, mert akadnak azért igényes, tartalommal bíró művészek is. Minél többen hallgatjuk, nézzük, értékeljük őket, annál jobb helyzetbe kerül a kultúra. Mi választunk, hogy mit fogyasztunk. Ha a chips fogy a legjobban, azért nem a gyártó a hibás. Ha nem fogyna, nem azt gyártana, hanem mondjuk Camember sajtot, ha azt vennék az emberek tömegesen. A fogyasztók döntenek. Azaz mi. Remélem tudtam segíteni.
2017. dec. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor értelmezd mégegyszer amit leírtam, mert nem azt mondtam, hogy rasszista, aki nem szereti a cigány mulatóst....
2017. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
71%
Ennyire elcigányosodott a magyar, főleg a 10en éves generáció.
2017. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A jó édes ***** válasza:

Én ugyan nem különösebben szeretem a cigányzenét - a mulatóst meg még annyira sem, de gondolj bele ebbe:

A blues zene az ~1920-as, '30-as évektől egészen a '60-as évek elejéig az afroamerikai kisebbség saját zenéje volt, fehér ember nem igen hallgatta és játszotta - legfeljebb egy kicsit áthatott a countryra. A rádiók és televíziók főleg jazzt adtak, blues zenével legfeljebb időnként foglalkozott egy tematikus műsor, hiszen nem látták szívesen a négereket a médiában. Aztán a '60-as évek elején jött pár brit srác (The Beatles, Rolling Stones, John Mayall, Eric Clapton) akik felfedezték maguknak az olyan blues előadókat, mint John Lee Hooker, Muddy Waters, B.B. King vagy Howlin Wolf. Nem az amerikaiak voltak azok, akik a bluesból rock and rollt növesztettek, holott ott volt az orruk előtt 50 évig, s a könnyű zene legmeghatározóbb műfajának tartják, amely gyakorlatilag az összes mai zenei stílus alapját adja.

Honnan a francból lehetünk biztosak abban, hogy a cigányzene nem egy értékes műfaj, amely akár a hathatna a világzenére is? Én a magyar népzenéről legalábbis hiszem - hiszen nagyon sok közös pontja van például a blues-zal is. Számos előadó úgy csinált fúziós folk-rock vagy folk-pop zenét, hogy egyszerűen kivette a bluesos felhangokat és népzeneire cserélte. Működik. Miért ne működhetne cigányzenével? Még egyszer: nekem ugyan nem kedvencem, de kár lenne eldobni, veszni hagyni és az is kár lenne, ha nem lennének olyanok, akik aktívan művelik.

2018. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!