Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért azt a zenét szeretjük...

Miért azt a zenét szeretjük hallgatni, amit?

Figyelt kérdés

Tehát pl. van aki a trance-re, valaki a rap-re, van aki - mint jómagam is - a metal-ra esküszik, és azt szereti hallgatni, van aki mindenes. Én pl. meghallgatok mást is, de van ami kifejezetten zavaró ha hallgatom, irritál.


Mitől függ hogy ki mit szeret hallgatni? Érzelmi, filozófiai, életszemléleti, vagy csak simán valami tudatalatti, idegi alapon működik ez?


Én pl. metal-on belül csak a minőségi, modern hangvételűt szeretem inkább, vagy a nagyon egyedit, és legfőképp amikben vagy női szóló, vagy férfi-női énekes van, és e mellé még elég válogatós is vagyok.


Az olyan választ hogy ez nyugtat meg vagy pörget fel, meg mer' jól hangzik, meg hogy jól néz ki az énekes stb. nem várok, mert az okokat keresem, nem az eredményt.



2017. okt. 12. 16:06
 1/4 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Kire mivan hatással, és mi az aminél azt érzi, hogy nyugtatja vagy csak egyszerűen, hogy élvezi. Nálam pl ez nagyrészt a Deep, Tech House, de ha lazulósabbra fogom Prog House, viszont időnként 90es évek, és a 2000-es évek zenéit is szívesen hallgatom.
2017. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is metált részesítem előnyben, de mást is meghallgatok. Mármint minden műfajban van valami ami jó, csak nehéz megtalálni. Az meg más kérdés, hogy van olyan műfaj ami hidegen hagy nagyon , pedig tudom, ha sokat keresgetnék, lenne ami tetszene :D


Kérdésedre visszatérve, hangulatfüggő sok embernek

2017. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ez még mindig nem az okai...
2017. okt. 13. 05:38
 4/4 anonim ***** válasza:
A tényleges okait annak, hogy az ízlés, hogyan és miként alakul ki, és mi határozza meg, még egy pszichológus sem tudná biztosra megmondani, nemhogy a gyakorizós kamaszok...:D
2017. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!