Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy death metal koncerten az...

Egy death metal koncerten az első sorban mekkora az őrjöngés?

Figyelt kérdés
Meg lehet sérülni, vagy inkább menjek hátrébb?

2017. szept. 30. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az első sort úgy érted, hogy konkrétan a legelső, ott általában semmilyen koncerten nem nagyon van őrjöngés, ott megállnak azok, akik már reggel odagyűltek az este kezdődő koncertre és a korlátba kapaszkodnak végig, hogy ne vehesse el tőlük a helyüket senki, majd végig teljes extázisban gyönyörködnek kedvenc muzsikusaikban. A tombolás tőlük egy kicsivel hátrébb a legintenzívebb mindig.

Death metal műfajból én a stílusba csak félig beleillő Gojira-t láttam élőben, és náluk az volt, hogy az első pár sor mögötti a színpad területének megfelelő méretű placc középső három ötödében ment erősen a pogó, ami kifejezetten kulturált volt. Nem próbáltak az emberek direkt kárt tenni a másikban, felsegítették az elesetteket, meg ami a legfontosabb: nem próbáltak olyat bevonni, aki látványosan nem kért belőle, ez pedig azt eredményezte, hogy kb. meg lett húzva egy ilyen kitalált vonal, hogy meddig terjedt a többszemélyes tombolás. Én nem akartam pogózni, de a színpadtól túl messze lenni se, így relative elöl álltam, csak a placcnak eléggé a szélén, és úgy teljesen király volt.

2017. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ahogy a kolléga leírta. Első pár sorban tök nyugi van. A legnagyobb zúzda általában középen szokott kialakulni. De persze a helyszín adottságaitól is függ. Egy Rocktogonban vagy Kék/Vörös Lyukban gyakorlatilag esélytelen a komolyabb pogó, annyira szűk a hely. De ha mégis kialakul valami komolyabb zúzás, a kis hely miatt különösen odafigyelnek egymásra az emberek. Meg úgy általában is.
2017. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért nem teljesen igaz, amit az első kettő írt. Teljesen koncert, helyszín és közönségfüggő a dolog. Én kb minden koncerten első sorban vagyok. Gojirán pl én is ott voltam, mint az előző válaszoló. Nagyon durván összenyomtak az emberek, + barátnőm kezét sikeresen megsebesítette egy crowdsurfölő nyomorék. De pl Arch Enemy-n meg tök nyugodtan álltunk első sorban ráadásul középen. Ezzel szemben meg a decemberi Amon Amarthon meg olyan durva volt a közönség, hogy 1 hétig fájt után a mindenem... Volt fesztiválon az Iron Maiden alatt meg halálfélelmem is volt, mert az tényleg brutális volt... És ez csak pár példa. A lényeg hogy első sorokban nem pogó van, hanem inkább nagy tömegnyomor és nagyon összepréselődnek az emberek. De simán meg lehet az is, hogy kifogsz egy olyan közönséget, akik nem csinálnak semmit, csak állnak, és így nem lesz semmi durvulás.
2017. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
De. Teljesen igaz, amit írtam. Első sorban nincs őrjöngés. Tömegnyomor, az van! De brutál pogó, mosh meg őrjöngés nincs. Tudom, egy ideje járok koncertekre. És nem divatvikinget meg sikítozó kékhajú cicababákat megyek el megnézni. :)
2017. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Őrjöngés az van... de egyébként tök mindegy, az értelmi szinted meglátszik abból, hogy már rögtön a bandákat fikázod, amiket soroltam... :D
2017. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Nem fikáztam őket, csak próbáltam érzékeltetni, hogy kicsit más jellegű koncertekre jártam fiatalabb koromban, mint most te. Azokhoz képest egy Amon Amarth meg Arch Enemy popzene. És képzeld, egy koncerten sem volt őrjöngés az első sorban. Utána párral már kemény zúzda volt, de első sorban soha nem tapasztaltam ilyet. Főleg, hogy ahol van biztonsági szolgálat a rendetlenkedőket ki is szedik az első sorokból.


Ami az értelmi szintemet illeti, köszönöm a bókot, de szerintem semmi köze a vitához. Ez meg a te szellemi képességeidet tükrözi, ha már itt tartunk.

2017. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy épp ezeket a bandákat írtam, nem azt jelenti, hogy csak ilyenekre járok. Voltam már sok underground black metal koncerten is.

Ha meg én voltam ott a koncerten, akkor hagy tudjam már jobban én, hogy volt-e örjöngés vagy sem...:D

2017. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A decemberi Amon Amarth tényleg elég kemény volt. Pl Mi 3 an 2 férfi én mint fital srác (tökre nem ismertük egymást)közrefogtuk a pogó szélén az egyiknek a csaját. Plusz egymásba kapaszkodva álltunk, mert a pogó mindig jött szélre. Egy hülyegyereknek a gyerek oda is sózott, mert folyton ott basztatott minket :D Tehát itt kicsit keményebb volt a dolog de igaz az amit a többiek mondank, Én is elmentem a pogóban, de pl amikor egyszerre 5 en elestünk egyből fölsegítettek. Az Arch Enemy meg tényleg nyugis volt, Ott én kb középen álltam és csak egy kicsi pogó volt asszem. Valahol messze tőlem.
2017. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!