Ti melyiket vagy mit ajánlotok otthoni, zongorázáshoz'? (többi lennt)
Figyelt kérdés
Nem tudom mi a kül. a színpadi zongora , szintetizátor , digitális zongora stb. között de milyet kéne vennem ha otthoni zongorázásra akarom használni egy-két beállítással és fülhallgató bemenet , pedállal , akár állvánnyal? és miért? Ha lehet linket is küldjetek2017. szept. 22. 19:11
1/2 anonim válasza:
Szia
Itt az a kérdés mennyi pénzt szánnál rá?
Hiába javasolna bárki profi hangszert ha anyagilag az nem fér bele. Ha olyan hangszert szeretnél aminek billentése a billentyüzet leütésének ereje hasonló a valódi zongorához az ujba 150 alatt nincs!
2/2 anonim válasza:
A szintetizátor áll a legmesszebb a zongorától. A billentyűzete általában a legkevésbé sem imitálja a zongora billentyűzetét. Tehát pl. nincs benne mechanika. Persze vannak kivételek, de a szintetizátornál a hangsúly a legkülönfélébb effektezett hangzások előállításán van. Az olcsóbbaknál előre beállított hangzások vannak, a drágábbakban megvan a lehetőség, hogy a hangzásokat módosítsuk, finomhangoljuk. A digitális zongoránál fő szempont, hogy a billentyűzete minél inkább hasonló legyen a zongoráéhoz. Ezek már tartalmaznak valamilyen mechanikát, amik ezt próbálják utánozni. De nyilván, ártól függően, itt is vannak jobbak és rosszabbak. Általában nem tartalmaznak sok hangzást, elsősorban analóg és akusztikus hangszerek hangját tartalmazzák (zongora, orgona, rhodes, clavinet stb.), de itt is vannak ritka kivételek, amikben megtalálhatóak extrémebb, szintetizátorra jellemző hangzások. Mivel a digitális zongora célja a zongora utánzása, ezért ezek kinézetben is hasonlóbbak egy zongorához, pontosabban egy pianínóhoz. Ez azt jelenti, hogy fa burkolatuk van és állványzattal rendelkeznek. A színpadi zongora, mint kifejezés nem tudom pontosan mire akar utalni. Feltételezném, hogy ez olyan akusztikus, hagyományos zongorát akar jelenteni, ami professzionális felhasználású, így színpadra is alkalmas. Viszont most hogy erre rákerestem, találtam 70 ezer forintos Yamaha szintit, ami színpadi zongoraként volt feltüntetve. Szóval én ezzel a feltüntetéssel óvatos lennék. Ha leginkább a zongorázni szeretnél otthon, és nem különösebben érdekelnek a mindenféle effektezett hangzások, akkor a legjobb választás a digitális zongora. Linket nehéz küldeni, mert az árakban elég nagy eltérések vannak. Nagyjából 150-200 ezer forint körül indul, és néhány millióig el lehet menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!