Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni használatra helyettesí...

Regisztrálok kérdése:

Otthoni használatra helyettesíthető gitár erősítő egy monitor hangfallal (pl krk rokit, vagy www.muziker.hu/mackie-mr5-mkii ) hasonló?

Figyelt kérdés
Természetesen anyagi okai lennének a kérdésnek, ha tehetném mind a kettőt vennék, de azt se szeretném, hogy a gitár hazavágja a monitort.
2017. szept. 3. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Teljesen más a felhasználási területe a két eszköznek. 40-50 ezer forintból már lehet venni szobába gitárkombót. Vagy 20 ezerből külső hangkártya-interfészt.
2017. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jelenleg hangkártyával dolgozom, de már megőrülök a fejhallgatótól, szóval ezért gondolkoztam, hogy melyiket vegyem. De akkor marad a kombó, köszi a segítséget:)
2017. szept. 3. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Na, várj! :D Ha van hangkártyád és azon keresztül gitározol, akkor minek a kombó? Nem kell azt feltétlenül fülessel hallgatni. Ahhoz akkor vehetsz stúdiómonitort! Feltéve ha a hangkártyának van hangfalkimenete.
2017. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van neki, focusrite scarlett széria. Jogos, ezt tényleg kihagytam belőle. Szóval mindenképpen a hangkártyán vezetném át a jelet, de a fejhallgató kimenet helyett ráköthetném a montitort is, és akkor jó lenne?

(Ha erre a válasz igen, akkor kiegészítő kérdés: Betehetek pedálokat-effekteket is a gitár és a hangkártya közé?)

2017. szept. 3. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Kell lennie a hangkártya hátoldalán egy-egy "Line Output" kimenetnek. Ez lehet egy-egy RCA (egy piros meg egy fehér) vagy egy-egy Jack.


Például az alábbi Focusrite seggére:


[link]


egy ilyet:


[link]


vagy akár egy ilyet:


[link]


is tudsz csatlakoztatni.


A fülhallgató kimenetre felesleges bármilyen hangfalat kötni, az a fülhallgatónak lett kitalálva. A fülhallgatókimenet asszimetrikus jelet küld, a hangfal viszont szimmetrikusat vár. Ebből kifolyólag az eredmény zajos, torz is lehet. Nekem is nálam sokkal okosabb szakik mondták, hogyha szeretem a hangfalaimat, akkor ne kínozzam őket ezzel. :)


Második kérdésre a válasz: igen. Bármilyen pedált betehetsz a hangkártya elé. De szerintem jobban jársz, hogyha rögzítesz egy nyers, tiszta jelet és azt utólag effektezed VST pluginokkal. Sokkal több lehetőséget hagysz így magadnak a hang effektezésére.

2017. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de azt hiszem valahol elbeszéltünk egymás mellett.

Szóval nem terveztem hangfalat kötni a fejhallgató kimenetre, úgy értettem, hogy a fejhallgató helyett végre hangosan is játszhatnék itthon.


Viszont most teljesen ellentmondásosnak hangzik, amit mondtál. Először ajánlottál, hogy milyen hangfalakat tudok egy hangkártyára rákötni, utána pedig egyből azt, hogy ne kínozzam ilyennel a hangfalakat.

Tehát.

Gitár + hangkártya + stúdió monitor hibátlan e, vagy sem.

2017. szept. 4. 00:29
 7/11 anonim ***** válasza:

"fejhallgató kimenet helyett ráköthetném a montitort is"


Igaz, bocsi, én ezt úgy értettem, hogy a fejhallgató kimenetre szeretnél hangfalat kötni. Nincs ellentmondás, a hangfalkínzást is erre értettem. :)


Tehát igen, abban az esetben, ha a hangkártyán van hangfalkienet (márpedig van) akkor csatlakoztathatsz rá hangfalat. De vidd be a hangkártyát egy hangtechnikai szaküzletbe és ott eligazítanak.

2017. szept. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A takony cukrozása nélkül: hangkártya (és szoftver) mellé jó lesz a monitor hangfal.
2017. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Igazán gusztusos hasonlat.
2017. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi sracok!
2017. szept. 4. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!