Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tudok csatlakoztatni egy...

Mit tudok csatlakoztatni egy Roland E-28 szintetizátorhoz a MIDI portokon keresztül?

Figyelt kérdés
Már jó ideje meg van a szintetizátor, de csak az imént vettem észre, hogy lehet hozzá MIDI-t csatlakoztatni, de nem tudom, hogy mi ez pontosan, és hogy mit tudok hozzákötni, hogyan. A válaszokat előre is köszönöm.
2010. máj. 26. 08:50
 1/3 Thurston ***** válasza:

A Rolan E28 nem egy szintetizátor, hanem egy kísérőautómatikás billentyű. Nem képes hangok előállítására, csak presetek vannak benne, minimális változtatási lehetőségekkel.


Ebből kifolyólag a MIDI ara való rajta, hogy ráköthesd például egy szintetizátorra (legyen az rendes vas cuc, vagy szoftveres), és azt vezérelhesd vele.

2010. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
utóbbi válasz részben igaz, de mégse teljesen, a Roland E-28-nak önmagába véve nagyon szép hangja van, így érdemes őt használni számítógépes programokkal, mert megéri. Én is használom a Cubase 5-el, összekötöd a géped vele egy midi kábel segítségével (nekem pl egy Um-1ex van), és már megy is. Érdemes használni mindenféle VSTi-ket mint pl. az U-he Zebra, és már lehet is gyártani a számokat.
2013. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok! Nekem is van egy Roland E 28-om, használtan vettem. Újonnan mennyiért lehet ilyet venni? Mikor gyártottak ilyet utoljára, nem tudjátok?


Elcserélném zongorára, pianínóra vagy súlyozott billentésű elektromos hangszerre.

2016. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!