Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől függ, hogy milyen a...

Mitől függ, hogy milyen a hangja egy elektromos gitárnak? (Sum41)

Figyelt kérdés

pl. egész más a gitár hangzása egy Greenday számnak ,mind pl egy Sum41 számnak,mitől függ ez?

most tervezek gitárt venni ,valami Sum41 jellegű hangzást szeretnék elérni ,milyen gitárt vegyek ilyen "olcsóbb" kategóriában?



2017. aug. 10. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Gitártól is függ de amire te gondolsz az az erősítő és a pedálok :)
2017. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló hangzást pedig nem fogsz tudni elérni 3-400 ezer alatt :)

Egy rendes csöves kombó 100 ezer,gitár 130 ami használható és a pedálsor is 150 körül van


Amit tudok ajánlani mint alternatívát,vegyél egy multieffektet,már egy tizesért kapsz,sz@rul szól de ki tudsz legalább keverni mindenféle hangzást amit szeretnél

2017. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló... ugye ez most vicc.. :D
2017. aug. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vicc

Amit írtam árakat az a színpadképes cucc legalja,hidd el régóta zenélek,sok zenészt is láttam már,értek hozzá

Persze otthonra gyakorlásra egy 30-40 ezres gitár is megteszi de az nem szól úgy


Amilyen hangzást szeretne az nem gitártól függ,kell egy overdrive,delay,reverb,compressor meg persze zajzár neki ami 25-35 ezer/db és a többi cucc nincs is benne

Amit mondtam hogy van 10 ezres multi az pedig a hozzá hasonló kezdő zenészeknek van,de az úgy is szól

Tesco gazdaságos minőség

2017. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Waff ***** válasza:

Ne halgass a 4-Es válaszolóra, hülyeségeket írt...

Egy kezdönek nem kell 100 ezres csöves kombó, sem pedálsor...

Használhatò, jó gitár van 70-80 ezerért vadi újan... Sima overdrive Boss pedál 18 ezer ft...

Nem beszélve arról h a hangzás java részt a KEZEKBE van....

2017. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. mindentől. A gitár (elsősorban az anyaga), a húrok, a pickupok, az erősítő, az effektek mind hatással vannak a végső hangzásra. Nézz utána, milyen gitárt használnak a Sum41-ben, értelemszerűen ahhoz hasonlót vegyél, de mondom, rengeteg minden egyébtől is függ.
2017. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérlek legalább értelmezd amit írtam

Az a színpadi cucc legalja,mondtam

Egy kezdőnek persze hogy elég egy 30-30 ezres gitár és erősítő tanulni,de hogy nem fog úgy szólni mint az a zenekar az is biztos :)

2017. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Waff ***** válasza:
Hidd el akkor sem fog úgy szólni, ha tök ugyanazt a gitárt, felszerelést veszi mint amit az adot banda használ...
2017. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értelmeztük amit írtál, de attól még badarság ilyen számokkal dobálózni. :)
2017. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindentől függ, de leginkább a gyakorlástól, azt meg nem lehet megvenni.
2017. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!