Milyen akusztikus gitárt vegyek, ami időtálló?
Szia! 60-ért már lehet korrekt gitárokat találni, és igen, egy elfogadható gitárnak röhögve bírnia kell 20 évet. Ami azt illeti, a többszörösét is.
Az akusztikus gitár lelke a fedlapja. A húrok rezgése a fedlapnak adódik át, azt hozza rezgésbe, és alapvető, meghatározó szerepe van a hangzásban ennek a rezgésnek. Fontos, hogy jó minőségű, tömör, erre a célra való hangszerfából legyen. Ez azt jelenti, hogy véletlen se legyen hárs, ne legyen rétegelt stb... Tömör fenyő, vagy cédrus, vagy esetleg mahagóni, koa. Ez utóbbi kettő 60 ezerből felejtős, de tömör fenyő és cédrus fedlapos gitárokat már kapsz bőven.
A kérdés: milyen zenét szeretnél játszani? Mik a későbbi célok? Mást ajánlanék, ha a flamenco mestere akarsz lenni és mást, ha majd elektromosra akarsz áttérni - csak, hogy két példát mondjak.
Köszönöm a válaszaitokat! :) Igazából most van egy MSA gitárom,amin cserélni fogok húrokat. Azzal kezdeném,aztán,csak akkor vennék újabbat,ha már látom azt,hoy van értelme belefektetnem több pénzt. Küldenék egy pár dalt,amiket szívesen játszanék a későbbiekben,aztán ezek alapján,tudnátok ajánlani gitárt? :)
https://www.youtube.com/watch?v=eEmHGEBSvGA
@3: az MSA-d ugye nylonhúros? Most így fejből úgy rémlik, hogy csak nylonhúros gitárokat gyártanak.
A helyzet az, hogy ilyen covereket lehet nylonos, meg fémhúros akusztikusokkal is tolni. Saját szubjektív véleményem szerint a fémhúros gitárok hangja ehhez jobban passzol, na meg a linkelt gitárosok is fémesen nyomják. A kérdés az, hogy szeretnél-e fémhúrosra váltani, vagy maradnál nylonhúrokon?
(A fémhúros gitárnak jóval vékonyabb lesz a nyaka, ezt tudd. Ez lehet előny, meg hátrány, vagy tök közömbös is, embere válogatja.)
@5: ha a fémhúros hangja tetszik jobban, akkor nyugodtan mozdulj afelé.
Nem tudom, milyen egy MSA gitáron tanulni. Ezt te tudod, te tanulsz azon :) Mondjuk a legtöbb modelljük mindent "tud", amit elkerülendőnek tartok: hársfa, rétegelt fedlap :D Ennek ellenére alapvetően okés, megtanulható rajta minden, akkordsika, bontás, pengetős játék, ujjal való játék, minden. Természetesen a hangja nem valami hűde penge, de ezzel meg lehet barátkozni. Ami hátránya van az ilyen gitároknak: a helyes hangsúlyozást nehéz megtanulni velük. A gitárnak, főleg a nylonosnak megvan az a gyönyörű tulajdonsága, hogy millióféle hangszínt ki lehet belőle csalogatni, ha kicsit máshogy nyúlunk hozzá. Ezzel a zenei kifejezéstárunk egy igen fontos elemmel gazdagodhat. Viszont egy olcsó gitáron ez egyszerűen nem jön ki.
(Ilyesmire gondolok:
https://www.youtube.com/watch?v=EVNe2E1eLwY - lsd kb 2 perctől.)
Mindenesetre, ha olyasmi covereket akarsz készíteni, mint amiket linkeltél, ez nem is olyan hűde fontos dolog. Tehát mindent összevetve okés az az MSA.
Ennek ellenére, ha át akarsz térni fémhúrosra és/vagy szeretnél egy jobb gitárt, akkor lépd meg. Nem hiszem, hogy meg fogod bánni. 60-ból egy Cort Earth 70 kijön pl, tömör fenyő fedlappal - és ez egy igen jó gitár akusztikus coverekhez.
@7: igen, ez az Epiphone kifejezetten nagyon jónak tűnik.
Elektroakusztikus gitárt csak akkor vegyél, ha kihangosítva akarsz zenélni. Egyébként nemhogy csak felesleges, de ugyanazért a pénzért - az elektronika plusz felára miatt - puszta akusztikusként megszólaltatva szimplán rosszabb gitárt kapsz.
@9: igen, oktatóvideók. Én személy szerint ezt az oldalt ajánlom:
És itt a bal oldalon a beginner's course résztől el lehet kezdeni haladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!