Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Muse VS. Radiohead?

Muse VS. Radiohead?

Figyelt kérdés

Melyiket szeretitek jobban, illetve melyik tőlük a kedvenc albumotok és számotok.


Én mindekettőt szeretem, de a Radiohead-et kicsit jobban.


A Radioheadtől a King of The Limbs a kedvenc albumom és erről a Lotus Flower a kedvenc számom. De amúgy a Karma Police a kedvenc számom All Time.



A Musetól a kedvenc albumom talán a Hullabaloo album és a Nature_1 szám. De nagyon bejön még a Supermassive Black Hole is.


Na és nektek?



2017. ápr. 30. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A Radiohead-et szeretem jobban. Kedvenc számom tőlük a Fake Plastic Trees. Muse-tól a kedvenc dalom vagy a Plug-in Baby, vagy a New Born.
2017. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Radiohead-től nem sok számot ismerek. :) Én a Muse-ra szavazok.

Kedvenc dal? Egy-két gagyibb számon kívül mindegyik.

2017. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét bandát imádom, a Muse-t már régebb óta hallgatom, a Radiohead-be csak mostanában kezdek belemélyülni.. a Muse sem tartozik a legegyszerűbben fogyasztható bandák közé, de a Radiohead tényleg kib*szott kemény dió. Nem gondoltam volna eddig, de azt kell mondanom, hogy a RH valamivel (nem is tudom a jó szót) komplettebb.

De sok különbséget nem tudok tenni. Az fix, hogy ha az ember elmélyül ezekben a bandákban (meg még pár példa: Pink Floyd, Tool, netán Sigur Rós) akkor már nem igazán van igénye mást hallgatni és minden mást kevésnek talál, ezek annyira összetett és zeneileg kiváló bandák.


btw, Muse: Kedvenc album: Black Holes (nehéz döntés, nekik is van azért 3 kib*szott erős (OOS, Absolution, Black Holes) albumuk, de a másik négy csak nagyon kevéssel van lemaradva ezek mögött, az utóbbi albumokon a Muse elég rendesen másféle irányba megy (nem feltétlen stílusban), emiatt másban kell keresni ezen albumok kiválóságát, de az előbbi 3 tényleg bárhol megállja a helyét. Kedvenc szám: Map of the Problematique. (Volt szerencsém már két Muse koncerthez is.. KATARZIS!)


RH: Szóval egyelőre Őket közel sem hallgattam annyit mint a Muse, így jóval kevésbé ismerem a rejtett gyönyöreit a daloknak/albumoknak. Kedvencem a Kid A, ez az album maga a tökéletesség, abszolút top10 ever listás!! Ezen kívül imádom az Amnesiac-ot is, de nagyon bejön az OK Computer és a Hail to the Thief is (ezekkel még inkább ismerkedem), a Bends-t és az In Rainbows-t is még csak párszor hallgattam végig (ami a RH-nél __rvára nem elég!), szóval arról nem nagyon nyilatkozom, a Pablo Honey egyáltalán nem tetszik, a két legújabbat meg még nem hallgattam. Kedvenc számom a The National Anthem (óriási lendülete van), mostanában meg a Fake Plastic Trees (szerelmi bánat... :D )

2017. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Muse-t nem nagyon ismerem, a Radiohead viszont a kedvenc zenekarom.


A King of The Limbs nincs a kedvenc RH-albumaim között, de a Lotus Flower tényleg nagyon jó.

A kedvenc albumaim tőlük az OK Computer és az In Rainbows holtversenyben, de csak kicsivel van lemaradva a Kid A.

A kedvenc számom viszont egy másik albumon van, ez dal pedig a Street Spirit.

2017. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* ez a dal
2017. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Összesen egy lemezt hallottam még a Radioheadtől, míg a Muse nagy kedvencem volt régen, illetve most is talán az egyetlen, nem metált játszó zenekar, amit bármikor szívesen hallgatok. Szóval előbbinek nem vagyok szakértője. Ennek tudatában mondom: nem értem még mindig, hogy mi köze van a két együttesnek egymáshoz. Mármint angolok meg alternatív rockot játszanak, de az altrock pont az a műfaj, amivel mondunk is valamit meg nem is, annyira tágak a határai. És már elképesztően régóta olvasom ezt az összehasonlítást mindenkitől, de én mindig csak hunyorogni tudok, mert egyszerűen akárhogy figyelek, semmi összefüggést nem veszek észre köztük.


Lényeg a lényeg, a Muse kifejezetten igényes, de rendkívül könnyedén befogadható és dallamos zenét játszott annak idején. Külön piros pont jár azért, hogy baromi kemény számokat is csináltak, amik éppenhogy nem metálok, de nagyon közel vannak hozzá (Stockholm Syndrome, Knights of Cydonia, a Hysteria pedig, kövezzetek meg, de simán elmegy alternatív metálnak). A basszus egy szinten van Flea-ével, magyarázni szerintem nem kell. Aztán mondjuk 2010 körül kattant valami náluk és számomra teljes mértékben hallgathatatlanná váltak, de amit a Black Holes and Revelationsig kiadtak, az szinte mind arany volt.


A Radioheadről egy szó jut eszembe: életuntság. Az OK Computeren semmi változatosságot nem találtam, ugyanaz a lassú, monoton, lehangoló zene szólt végig. Nem rossz különben, de nagyon nehéz befogadni és megérteni. Nekem nem is sikerült. Ettől még nem rosszak, még egyszer mondom, csak nekem ez az irányvonal nem jön be, mert ha altrockot akarok, akkor Muse-t, ha elvontságot, akkor Thy Catafalque-ot, ha pedig depressziót, akkor DSBM-et fogok hallgatni.


Viszont van egy kérdésem. Melyik a jobb: egy Fiat Punto vagy egy Ikarus 250? Mindkettő kéttengelyes közúti jármű, mindkettővel lehet utasokat szállítani, mindkettőben van kormány és pedálsor, de mégis hogyan akarjuk őket összehasonlítani? Na, ez a véleményem a Muse és a Radiohead viszonyáról - mindkettő kiemelkedően jó a maga nemében, de annyira különbözőek, hogy nincs milyen módon összemérni őket.

2017. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Paragon Belial


Én valahol azért értem az összehasonlítást. Persze, konkrétan hangzásra semmi közük nincs egymáshoz a magashangú vokált leszámítva, de bőven lehet köztük párhuzamot vonni. Ha csak az albummegjelenések dátumait, vagy a köztudatba való bekerülésüket nézzük, a két zenekar közel egyszerre kezdett és párhuzamosan öltöttek formát, meg formálták maguk is át a zenei világot, ésez, az azonos származás, meg kissé tágabb értelemben véve azonos műfaj szerintem bőven nyújt alapot az összevetésükre, még akkor is, mikor valamit bár mindketten csinálnak, pont másképp teszik. Bár egyik zenekar sem olyan, mint a Tool, vagy Steven Wilson, gyakran szokás őket modern progrocker körökben emlegetni, mert mindkettőnek volt/van egyfajta progresszív vonulata, a Radiohead-nek inkább hangzásbeli, kísérletező jellegűbb, a Muse-nak inkább technikai. Mindkét zenekarra jellemző egy olyan intenzív érzelmi töltet, és ez, meg az említett magas vokál miatt a két zenekar rajongótáborának feltűnően nagy a metszete (ezt talán ez a sok összehasonlítgatás igazolja is). Mindkét zenekarra hatással volt az elektronikus zene, a glam és a klasszikus zene, kinél melyik hogyan ütközik ki, meg mennyire. A klasszikuszenei hatás szerintem pont elég hasonló módon érződik: valahogy mindkét zenekar egészen grandiózus tud lenni a műfajhoz viszonyítva, amiben helyet foglalnak. Szóval ja, szerintem nem almák és narancsok eset. Legalábbis durván nem annyira, mint az időnként előjövő "melyik a jobb, a repp vagy a rokk?" agykárosultság, pláne, hogy a kérdező azért fektetett hangsúlyt arra, hogy személyes véleményt vár, nem szakmai összevetést.

2017. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@7

Értem ezt a viszonyítást, de nem sikerült meggyőzni. Ha a hasonlóságot életrajzi szempontból nézzük, akkor lehet, hogy van köztük összefüggés. A zenét én viszont zenei oldalról szemlélem mindig, úgy pedig jobb lenne őket... nem is tudom, mihez hasonlítani, azért elég egyedi hangzásuk van mindkettejüknek. Fun fact: annak idején a Muse-t amúgy még az Arctic Monkeyshoz volt szokás mérni, ami már egy közelebbi összevetés, de az ő hangzásukban sem találtam sok kapcsolódási pontot. Azóta meg egyáltalán nem követem az altrock világát, fogalmam sincs, milyen az új zenekarok jelentek meg és hogy változott-e valami a hierarchiában.

2017. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Paragon Belial


Nem is meggyőzni akartalak, csak valamennyi kis insight-ot adni a dologba, azt azért mondtam is, hogy pusztán hangzásilag tényleg nem sok közös pont van. Viszont ahogy most te is írtad, mindkét zenekarnak nagyon karakteres hangzása van, szóval szerintem ez is közrejátszik a dologban, hogy köztük legalább annyi közös pont van, amennyit felsoroltam, más zenekarokhoz még ennyi viszonyítási alap se lenne.

Ezen az Arctic Monkeys-os dolgon viszont lesérültem. Szerencsére sose hallottam még ezt az összehasonlítást, egyáltalán nem is tudom hova tenni... :D

2017. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az összehasonlítás szerintem annyiban valid, hogy talán ez a két zenekar amelyik a legtöbbre vitte alt rock zenekarként, nem csak sikerben, hanem magában a hangzásban is. Egyszerűen nem tud senki mutatni ilyen repertoárt, igényességet, tudást, érzelmet, üzenetet stb. mint Ők, ennyiben össze lehet Őket hasonlítani. Amúgy meg szerintem sincs sok közös bennük. Talán azért, mert mind a két énekes (nem akarok hülyeséget írni, nem vagyok egy nagy zenei szakértő, csak szeretem) falsetto-ban énekel.


Egyébként pont attól alter és imádom, hogy a Muse meglépi ezeket az óriási váltásokat és "kísérletezgetésekét" amiket mindig meglépett.. ettől alter. Sokkal unalmasabb lett volna, ha az OOS után kiadnak még másik 4 ugyanolyan albumot.

2017. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!