Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni zenehallgatásra és...

Otthoni zenehallgatásra és filmezéshez milyen hangfalakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen minőségit vásárolnék, egyenlőre sztereót, de olyan, ami később tovább bővíthető 5.1es hangrendszerré. (természetesen ugyanazon márka hangfalaival)


Mindezek után a Mackie - CR4 megfelelő választás lenne?



2017. jan. 31. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a Mackie egy aktív hangfal, szóval nem tudom, hogy ezt hogy akarod 5.1-é fejleszteni. Amúgy nem rossz hangfal, zenehallgatásra jó. Filmezéshez, ha valóban 5.1-et akarsz, akkor ne ezt vedd. Nézz egy erősítőt, aztán egyenlőre vegyél hozzá 2 hangfalat, majd később a többit.
2017. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igazából az is a kérdés része volt. :)
2017. jan. 31. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

2.1

Sven MS 320

[link]

5.1

Sven MS 420

[link]

Az a gond, hogy személy szerint én nem ismerek bővíthetőt. Kizárólag leépíteni tudsz belőle, vagy lekapcsolni egyszerűen.

Oriont nem ajánlok venni, bár hallottam ezt a példányt szólni, és elég jó.

ORION-HT-585

ezt kapcsolni tudod virtuálisan is egy kis hozzá járó távirányítóval, hogy 5.1, vagy 2.1 rendszerben szóljon.

[link]

Én magamnak külön erősítőkből kapcsoltam össze az 5.1-esemet annak idején.

2.1 elől

2.0 hátul

és egy Mono erősítő középen

vagy

2.0 elől

2.0 hátul

és 2db Mono erősítő: 1 erősebb a mélynek és egy a középsőnek.

Eddig ahány 5.1-es erősítőt láttam (gyári, mert szeretem az egyedül összerakott dolgokat) mindegyik külön csatlakozású volt.

Értem ez alatt vagy 3 darab Jack csatlakozóval a 6 oldal ugye,

vagy 6darab RCA csatlakozóval a 6 oldal, amit szerintem más külön álló erősítőkkel is lehet helyettesíteni egyedül otthon.

A mostani rendszerem hivatalosan 2.1(bővített-szélesített sávokkal):

♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫♫♪♫♪♫♪♫

MAMBO 5.1 (MT3403)

[link]

1)Ennek az erősítője hajtja az első két oldalamat, melyekről tudni kell, hogy a kukából van 2 király hangszóróm, és azokra készítettem kartonból dobozt, most pedig közép hangokat (800Hz-2,5KHz) sugároz és kb 5 Wattosak, az erősítő 7,8 Wattos oldalanként.

2) A Magas hang(18KHz-21KHZ) sugárzóim 2 orosz hangfalból vannak "елегія 102"

[link]

doboz nélkül adnak a magasok kristály csengést, jó példa a próbára

Eminem - Music box (21KHz csengés)

Ezeket a hangszórókat ez az erősítő hajtja és a mély maradt mélynek (60Hz körül)

Genius 2.1 SW-HF2.1 1205 Cherry

[link]

Van hátul még 2 hangfalam középmélyekre ennek az előző Genius 2.1 SW-HF2.1 1205 Cherry -nek a tartozékai, de ezeket

Genius 2.0 Computer Speaker System (SP-S110) működteti

[link]

és van még 1 Hercules igazi mélynyomóm

Hercules XPS 510

[link]

önmagában dübörög...

Ez az összeállításom.


Vissza hozzád:

[link]

részletes leírás alapján egész jó választás. Tudnod kell, a magas hangokat a 2.0 rendszerek jobban kisugározzák, mint a 2.1-es (gyári) fosok =D

Megéri megvenni.

2017. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!