Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metal rajongók, ti játszotok...

Metal rajongók, ti játszotok hangszeren?

Figyelt kérdés

Én is metalhead vagyok. A kérdésem inkább úgy szól, hogy zenészek akartok lenni? Gondoltatok arra, hogy a munkátok is "metal" legyen, hogy köze legyen a metal zenéhez?

Én kiskorom óta zenélek, több hangszeren, és énekeltem is. Az a célom, hogy gitáros legyek egy viszonylag sikeres metalbandában, és számomra elsősorban ezt jelenti a metal. De nagyon nagyon kíváncsi vagyok, hogy mások számára mit jelent a metal rajongás. Hiszen azok számára, akik pl megnövesztik a hajukat, és koncertekre járnak, biztosan fontos lehet ez a zene.

Szóval ez egy ilyen "elmélkedős" kérdés a gyiken, remélem azért jön rá egy két válasz, nagyon érdekelne.



2017. jan. 10. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos semmilyen hangszeren nem játszom és nincs is akkora akaraterő bennem jelenleg, hogy valamit megtanuljak, főleg a szolfézs része miatt A képzőművészetben ki tudom magam fejezni, szóval ennyire nincs rá igényem, hogy még egy platformom legyen erre. Néha azért örülnék neki, mert imádom a zenét és kicsit tényleg más lehet azt átélni amit te alakítasz, te hozol létre, mint azt hallgatni amit más játszott. Így is elég jól át tudom élni a számomra kedves zenéket, néha képes vagyok eggyé válni a zenével, a külvilág elhalványul, én meg átadom magam a hangok játékának. Ha nem lenne lehetőségem zenét hallgatni, vagy olyat hallgatni amit igazán élvezek, sokkal nehezebb lenne az élet. A jó zene sokszor a menedékem, a motivációm, nem csak az örömforrásom vagy csupán háttérzaj. szóval nagyon fontos számomra, de ennek ellenére úgy érzem a 'kapcsolatunk' megmarad a hallgatás szintjén. Amúgy a koncertezés, turnézás, hírnév nem nekem való dolog, de ha mégis csinálnám, mert ez az egyetlen módja a művészi kiteljesedésemnek/ a zenélésen kívül mást képtelen lennék hivatásként csinálni, akkor úgy csinálnám ahogy Buckethead:D
2017. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben gitároztam, otthon még ma is felveszem, de már nem zenekarozok. Látom annyira reálisan a dolgot, hogy nem vagyok olyan tehetséges, hogy megéljek zenészként, úgyhogy hobbi maradt számomra. Azért a mai napig csinálgatok itthon riffeket, dalszövegeket, ha más nem, magamnak szórakozásból.
2017. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sándorjános ***** válasza:
100%
5 éve basszusgitározok. Mellette szintén képzőművészeti pályán mozgok, mint ahogy az első hozzászóló. Nekem sincs mindig időm rá, bár inkább gitározzak, mint ostoba emberek dolgaival foglalkozzak, vagy rágódjak magamon. Az elméletet bemagolni nem volt érkezésem, bár többet tudok már igy is, mint egy kezdő. Nálam annyi a lényeg, hogy igyekszem mindig aktiv maradni. Mert nincs olyan óra a napomban hogy ne csináljak semmit. Ha kizenéltem magam a képeimen dolgozok, vagy konzultálok a többiekkel, vagy olvasok és örök a körforgás. Vannak nagyok, akikre felnézek és jó lenne hasonló szintekre eljutni, vagy csak megközeliteni. Zenekar is tervben van, mert még sose volt és alakulnak a dolgok, de szerintem megmaradok az önálló improvizációnál. Egyébként nem feltétlen a metál foglalkoztat, bár a metál és rock volt a kamaszkorom két irányzata. Újabban sokkal inkább a dzsessz vonz, annak is a komoly és fúziós formája.
2017. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Én citerázom, nagyon metál \m/ :D
2017. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én basszusozni kezdtem nemrégiben, nagyon tetszik, régebben gitároztam jól ment, de kicsit idegennek éreztem magamtól a dolgot. Kizárólag saját szórakoztatásomra csinálom.

Párom viszont játszik több hangszeren, a fő profilja a gitár, néhány száma van fent a neten is, mellette énekel, dobol, basszusozik és minimális zongora tudással is rendelkezik. Együttesben énekel és gitározik. Mindig is szeretett volna zene terén érvényesülni a nagyvilágban, de belátja, hogy erre nem teljesen lehet jövőt építeni így hát mechatronika mérnöknek tanul.

2017. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Üvöltözök azt jóvan. Haverommal gondolkodtunk rajta hogy kéne valamit összedobni, de eddig még semmi...
2017. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak. Ma, Magyarorszon nem fogsz tudni megélni a zenélésből. Legalábbis a metálból biztosan nem. Vázolom:


1. Alaptőke.


Ha nincs szerencséd és apuka nem milliomos, akkor az alapcuccodra bizony neked kell összedolgoznod a pénzt. Az mondjuk olyan 300 ezer forint, alsó hangon. Természetesen használtan. 100 a gitár, 100 a fej, 100 a láda. Persze mindig vannak csodák és ki lehet fogni néha király cuccokat olcsón, meg a nyakadba szakadhat a lottó ötös, de nem valószínű. Na szóval eddig ott tartunk, hogy 300 ezer jó magyar buznyák, de azt még karban is kell tartani. Ha csöves fejet veszel, azokban pár évente megérik egy csőcsere (na ez mondjuk nem tragédia, de akkor is költség). Egy valamire való gitáros minden (na jó, minden második) koncert után új húrkészletet tesz fel. Ha nem jártok rendszeresen koncertre, csak mondjuk heti 2 próba van, havonta akkor is illik cserélni. Az készletenként 1500-5000 forint között mozog. És az a baj, hogy ez nem attól függ, hogy mennyit szánsz rá, hanem ki kell tapasztalni, hogy neked melyik húr a megfelelő. És ha egyszer megtaláltad, és az a húrkészlet épp 5000-be fáj, akkor sem fogsz engedni belőle. Ez már csak ilyen. :) Persze mérlegelni kell. Aztán... Ha nem értesz annyira a hangszerhez, hogy bizonyos időközönként magad tisztítsd meg a hardvereket, magad állítsd be a nyakat, oktávot, actiont, akkor ezt szakemberrel kell megcsináltatni (már amíg nincs saját gitártechnikusod, de attól még messze vagyunk, haha). A gitárszaki meg (attól függően kihez viszed) 4 és 14 ezer forint között fogja beállítani a hangszeredet. Akkor ugye nem beszéltünk még a kábelekről, amik folyamatosan döglenek meg, pár havonta úgyis kell venni újat, mert úgysem fogsz azzal szarakodni, hogy magad megforraszd. :) Újabb 4-6-10 ezer forint. Akkor eszedbe ötlik, hogy kéne egy vezeték nélküli rendszer. Vagy inkább vegyek egy új gitárt, mert kéne a 7 húr? Vagy inkább a régibe egy új szett 81/85-öt? Vagy egy hangolópedált? Vagy építsek egy racket? Jaj, de kéne még egy 412 A láda, hogy meglegyen a fullstack. De milyen jó lenne egy WAH pedál ahhoz az egy szólóhoz! Meg egy kórus a másikhoz! Jaj, de akkor már kell egy pedáltáska is. Hehe. Szóval ez ilyen. :) Ja és ez még csak a gitáros volt! Most a dobos, a basszeros, énekesről, szintisről, tangóharmonikásról inkább ne is beszéljünk... :) És akkor még forgattatok le egy klipet sem, nem vettetek fel egy demót sem. :)


2. Feldolgozások


Ha egy adott metálbanda számait játszátok (tehát tribute banda vagytok), akkor adott metálbanda rajongó el is fognak jönni a koncertekre. Mondjuk egyszer-kétszer egy évben. Be lehet szállni más zenekarok mellé, előzenekarnak minifesztiválokra (önálló fellépést nem lehet ilyenkor még bevállalni, esélytelen) és akkor lesz egy kis közönség. De az emberek zöme úgyis kint fog sörözni a hely előtt, mert nem lehet bent cigizni. Pénzt ezért nem fogtok kapni, garantálom. Előzenekarként biztos, hogy nem. Ha már csináljátok 1-2 éve, van egy kis nevetek, tudják, hogy az a fix 50 ember mindig ott is van rajtatok, akkor talán hozzátok vágnak buli után 10 ezer forintot.


Ha több bandától játszotok egy-egy számot, tehát feldolgozásbanda vagytok, azzal nem lehet érvényesülni. Annyi ilyen van, egyik rosszabb, mint a másik. Ráadásul mindegyik ugyanazokat a szar, hányásig ismételt klasszikusokat nyomja (Mennyország Tourist, Born to be Wild, Paranoid, The Tropper, Knocking on Heaven's Doors, Nothing Else Matters vagy a Metallicától bármelyik szar, ami a '90-es években megjelent tőlük). A feldolgozásbandákat céges bulikra, esküvőkre, szülinapokra, ilyenekre hívják, de oda meg nem a metál kell, hanem egy minimum 500 számor repertoár, amit játszani kell 4-6-8 órán át.


3. Saját szám


Ha tényleg ku3va jó számokat írtok, akkor a zene úgyis megtalálja az útját a közönségéhez. De azt akkor is el kell valahogy juttatni hozzájuk. Az első pár koncerten pedig valószínűleg csak a zenészek haverjai lesznek ott közönségnek. Promózni kell a zenéteket, klipet kell csinálni, facebook oldalt frissítgetni, klipet csinálni, demót felvenni, azt küldözgetni mindenkinek, hogy "légyszi-légyszi, írjatok már rólunk", tehetségkutatókra kell menni, stb... Iszonyú munka befuttatni manapság egy saját számot metálbandát, szinte lehetetlen. Egyszerűen annyira túl van telítve a piac és olyan kicsi a közönség, hogy nagyon nehéz megtalálni azt az aprócska piaci rést, amit a zenétekkel be tudnátok tömni. A klasszikus heavy metálnak leáldozott, senkit nem érdekel. A death metál bandákon már csak röhögnek. Deathcore, hardcore, "fäszomcore hisztimetál" bandából meg Dunát lehet rekeszteni, annyi van, mint a szemét, olyan mint a fos. Természetesen tisztelet a mindenkori kivételnek!


4. Utazás


Ha már van cucc, vannak számok, van koncert, akkor viszont a cuccot valahogy el is kell juttatni arra a koncertre. Kell hát egy autó. Ja, hogy mindenki szeretne azért egy kicsit sörözni is, értem. Hát akkor még sofőr is kell az autóba! :) Ez mondjuk lehet a haver, aki bejön cserébe ingyen a bulira vagy lehet valakinek a barátnője, barátja, anyukája, apukája. Na és akkor itt jön a bäzmeg. Útiköltség, benzinpénz, ki állja, ki miért nem állja, kinek kéne állni? Kezdő zenekarként, előzenekarként nem is érdemes rákérdezni, mert kiröhögnek (ugyanez igaz a gázsira és a fogyasztásra). Szóval készüljetek fel, hogy egy jó ideig saját költségen cipelitek a cuccot. A legtöbb szervező már az elején kiköti, hogy "bocsi srácok, de most sajnos nem fér bele a keretbe" (se a gázsi, se a benzin, se a fogyasztás). Természetesen itt is tisztelet a mindenkori kivételnek, mert van normális szervező!


Egyébként sok helyen adnak backline-t, ami egy (vagy két) gitárláda, egy basszusláda (esetleg egy fej is), énekalap, dobalap. Na, de ugye attól még a fejeket, hangszereket, egyéb cuccokat valahogy el kell hozni.


5. Lehúzás


Nagyon sokáig (és még azután is) szinte mindenki azon lesz, hogy lehúzzon titeket. A zenészeket nem igazán becsülik meg manapság (és most nem csak a metálzenészekre gondolok). Ha nincs szerencsétek, ku3va sokáig csak a pénzt fogja vinni az egész balhé. Valami nagyon-nagyon egyedit kell ahhoz alkotni, hogy valamelyik nagyfejű meglássa bennetek a potenciált és felkaroljon.


+1 DE! (Mert ugye mindig van egy de.)


Ha fiatalok vagytok és mindazok ellenére, amit fentebb leírtam (és amit nem, mert van ám még), van erőtök, kedvetek, időtök, türelmetek, energiátok és lelkesedésetek csinálni, akkor bäzmeg, akkor NYOMJÁTOK! :D Akkor nyomjátok, mert minden szärszág ellenére, nincs annál jobb élmény a világon, mikor ott állsz a deszkákon, nyomod a magad kis hülyeségét és látod, hogy az emberek megőrülnek tőle! :D Szóval bátraké a szerencse. :) Nekem nem jött be, soha nem is fog, de nektek talán igen! Sok szerencsét hozzá! :)

2017. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen igen, tudom, Magyarországon nem lehet megélni belőle, a Wisdomnak sem sikerült. De nyáron költözöm...

Szóval hátha.

2017. jan. 18. 02:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kiskorom óta álmom,hogy zenetanár lehessek.(gitár) Lassan 5éve gitározok és remélem sikerülni fog oviskorom tervének megvalósítása(ha már a hercegnő nem ment:D) Zenekarban is szerettem volna/szeretnék,de nem igazán vannak metálosok a közelemben,na meg én is olyan véleménnyel vagyok a magyar zenekarozásról mint az előző válaszolók.De ha neked menni fog,akkor sok sikert hozzá! :)
2017. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!