Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit ajánlotok?

Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
szeretnék elkezdeni gitározni csak nem tudom ennyiért és milyet vegyek

2016. szept. 26. 19:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gibsont vazzeeeeeeeeee!
2016. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Gipsz Jakab24 ***** válasza:
Attól függ mennyit szánsz rá.Kezdetnek akusztikus gitárt ajánlanék.Kb. 30ból egész jót kapsz a hangszerboltba.
2016. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kezdésnek akusztikust? Akkor vegyen akusztikust, ha azon akar játszani. Ha elektromoson akkor még véletlenül se.. :D

Erre szoktuk mondani hogy aki nagybőgőn akar zenélni, az se fog kezdésnek hegedűt venni...

2016. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. szept. 27. 14:26
 5/20 Waff ***** válasza:
Én is akusztikust javasolnék mindenképp kezdésnek. Ezen belül lehet akár fém akár nylon húros. A nylonosok picivel olcsóbbak, egy legalapabb klasszikus gitár amit még meg szabad venni az olyan 25-28 körül kezdődik. A fémhúrosok 32-33-tól indulnak, melyek már használhatóak. Néhány márkanév az olcsóbb, de jó minőségű kategóriából: Cort, Ibanez, Yamaha, Hora, Miguel Almeria...
2016. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Srácok, most komolyan, miért javasoltok akusztikust? Az elektromos gitár és az akusztikus gitár két különböző hangszer, egyik sem egyszerűbb minta másik, egyik sem nehezebb, nem bonyolultabb, nem jobb, nem rosszabb, de főleg nem egyik a másik előzménye.Ez régi lejárt buta tévhit, hogy akusztikus gitárral kezdjen valaki, akkor is ha elektromoson akar játszani.

Ha "elektromos gitáros" akar lenni (hogy laikusoknak szépen megfogalmazzam..) akkor ne, véletlenül se akusztikust vegyen. 2 különböző hangszer, más technika, más stílus, más játékmód. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Hozza meg a döntés az illető, akusztikus meg elektromos gitáron szeretne játszani (a későbbiekben is) és azt a hangszert vegye meg.

Ha zongorázni akar tanulni vegyen kezdésnek egy szájharmónikát? :)

2016. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Waff ***** válasza:

Én nem mondom azt, hogy ez egy kőbe vésett "törvény", hogy muszáj akusztikuson kezdeni. Én csak annyit szoktam mondani, hogy az én véleményem és tapasztalataim alapján sokkal célszerűbb és nem másodsorban praktikusabb egy mezei akusztikus gitár kezdésnek...

A pro és kontra érvekkel már Tiszát lehetne keríteni, különböző blogokon, fórumokon rengeteget lehet erről olvasni, mindkét "tábornak" vannak érvei, ellenérvei.

Az hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, abban szerintem nagyot tévedsz. Az akkord-fogások, a hangok helyei mindkettőn ugyanazok, a különböző technikák azok amik már utána eltérnek egymástól a két hangszeren. Na meg persze a hangzás. Egy akusztikus gitár előnye egy kezdő számára, hogy néhány hét/hónap gyakorlás után, könnyen egy "egy személyes zenekar"-á alakulhat át. A bassz akkordos kíséret, a pengetés fojtása, tompítása stb..., olyan teljes érzésű hangzást ad, amit egy szál elektromossal a büdös életbe nem fog produkálni. Sokkal jobban "kihallja" a hangokat egy akusztikus gitár zengéséből egy kezdő fül, ami az elején nagyon fontos. Másik: nem kell bíbelődnie elsőre az elektronikával ha gyakorolni szeretne, csak leül, ölbe kapja a gitárt és pengeti. Ha gitártanárhoz is jár, az esetek 99,9 százalékában nem biztosítja az adott tanár a gitárt a gitárórákra (és igaza is van, gyakorolj a sajátodon ha már gitározni szeretnél). Ez esetben csak a tokba teszi, hátára hajítja és irány a tanárbácsi/néni. Az elektromos felszerelést cipelni jóval macerásabb...gondolom.

Elektromos gitár (szerintem) , már akkor célszerű ha úgy-ahogy, okkal-móddal tudsz gitározgatni. Hogy miért? Akkor már jöhet a backing-track és játszhatsz rá, azaz tudod élvezni a dolgot. Nagyon fontos a sikerélmény is. Ha csak "simán" fogsz egy elektromost és elkezdesz matatni rajta rohadt halkan fog szólni és lássuk be igencsak színtelenül. Hogy miért? No nem azért mert az elektromos rosszabb lenne akusztikus testvérétől. Csak annyiról van szó hogy az elektromos gitárt nem arra találták ki h erősító nélkül pötyöréssz vele. Na erősítőre kötve már természetesen lehet hallani, sőt szabályozni is lehet...de még mindig nem jutottál messzire...nem úgy szól az egész ahogy az egy kezdő fejében él...általában ennél a pontnál jön rá egy kezdő, hogy valójában nem ezt akarja...vagyis ezt...de valami nagyon hiányzik...az pedig a basszgitár...esetleg még egy kiséret is...Lehet én látom, hallom rosszul, de szerintem egy elektromos inkább zenekari használatra lett kitalálva (vagy backing-track-es zenélésre). De nem igazán arra hogy otthon egymagában pengesd, akár egymagában, akár erősítőre kötve clean-channelen. Márpedig egy kezdő először egyedül fog zenélni, gyakorolni. Amit talán célszerű rajta egyedül is az a skálázás, vagy monofonikus dallamok eljátszása.

Én úgy látom az akusztikus ezekből a szempontokból jóval észszerűbb választás. Nem beszélve arról hogy (mint ezt nemrég egy másik válaszban is leírtam) minden nagy gitáros mezei akusztikuson kezdte, valószínű nem véletlen. Mindegyik nagy gitáros (bár a színpadon elektromos a hangszere) otthon, egyedül az akusztikust kapja elő új dalokkal kísérletezni, lírai számokat írni. És ez nem azt jelenti hogy az egyike a másikának az előzménye lenne. Természetesen aki mindenáron elektromosat szeretne egyből, kezdheti azzal is, nem fog megsemmisülni az univerzum :)

2016. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat :) akkor egy akusztikussal fogok kezdeni
2016. szept. 28. 15:41
 9/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok az eszedhez!

Egy elektomos gitáron könnyebb tanulni is,és egy pedállal akár akusztikus gitár hangzást is beállíthatsz.

2016. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igazad van! a pedállal akármilyen hagot beállíthatsz.

Az elektromos sokkal jobb, könnyebb raja tanulni. Elektromost vegyél, ha még nem vettél.

2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!