Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem hangszeren játszó emberek...

Nem hangszeren játszó emberek tudják értékelni a gitárszólót?

Figyelt kérdés

bármilyen számról legyen szó


nekem ugyanis pont az ellenkezője jön, le, hogy van aki a gitárszólós részt úgy nevezi, hogy "pötyögés", van aki meg csak hallgatja a zenét mert jó, hogy megy valami a háttérben


saját magamból kiindulva mielőtt még gitároztam, engem is hidegen hagyott, csak utána kezdett el érdekelni a zene ezen része


van aki nagyon felületesen hallgatja a zenét, és fel sem tűnik neki, hogy nincs benne gitárszóló, pl vannak ezek az alternative-punk zenekarok, telis tele olyan számokkal ahol csak megy a power chord-ozás fel-le, és ennyi



2016. aug. 20. 20:14
 1/3 sándorjános ***** válasza:

Szerintem ez teljesen nem fedi a valóságot. Aki tényleg szeret zenét hallgatni az úgyis érzi, ha valami bejön neki, ha nem tud zenélni (hangszeren). Pl. biztos vagyok benne, hogy van olyan DJ, aki elektronikus eszközökkel nagyon jó zenét tud csinálni, de nem tud zongorázni, és ha megkérdeznéd tőle, hogy melyik a C hang egy gitáron, akkor nem találná.

Saját példámból ha kiindulok alapvetően a tempó és a ritmus tetszett meg. Amikor a fülesemben hallgattam a Through the fires and flamest, akkor mindig próbáltam az ujjaimmal pontosan követni a tempót és ritmust, csak aztán jött az, hogy "hmmm... végülis hangszeren se lehet olyan nehéz ugyanezt csinálni." Onnantól kezdtem basszusgitározni. De, ha a szakmai szemmel nézést érted, azt aláirom, elvégre mindig az érti a dolgokat, aki csinálja. Sokan a festészetre mondják ezt, hogy "nem értek a festészethez" meg, hogy "az ilyesmit nem tudom értékelni" de ilyenkor lehet csak az hiányzik, hogy kipróbálja. Ez is mesterség, elkötelezettség és gyakorlás kérdése. A Bauhaus egyik alapelve: "Minden ember tehetséges" - de nem minden ember használja ki.

2016. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudják értékelni. Nem annyira mint egy zenész, nem látják annyira tagoltan a különbségeket két szólójáték között, de tudják. Nézd meg a sok rockert koncerteken, akik gitár szólónál a szólistát utánozzák teljes beleéléssel. Nem mindenki értékeli, de vannak nem kevesen, akik igen. Egy zenész intenzívebben éli meg nyilván, más dolgokat is értékel ( fantázia, technika, dallamvezetés, stb. )
2016. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tucc tucc emberek többsége azt se tudja mi az...

Ebben igazad van.

2016. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!