Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vélemény? Kúltúrált módon?

Vélemény? Kúltúrált módon?

Figyelt kérdés

Fanatic - Nem hagyom


Én önerőböl indultam, nem voltam felszopó

Nyomomba se érhetnek a csiribiri swag-yolók

Pattent a szövegem ezt mára már elértem

hogy miért hiszed h jól tolod igazából nemértem

Jöhettek azzal hogy szar és nem értékeled.

De nézzél már magadba ti még ezt sem értétek el.

A szövegeim profik nem összecsapott munka.

A spanom is jól nyomja vagyis ha jönne nagyon tudna

Irkáljátok fészre, hogy milyen jól toljátok.

De ha elkezditek az olyan mintha szót fosnátok

Ja meg felnézel azokra akik lenéznek rád

Hiddel azoknál ezerszer jobb zenét találsz

Az én nevem a Fanatic és nem hagyom magamat

Arra ugyan várhatsz hogy meg kapod a hatlamat.


?



2016. júl. 8. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor lesz real? :D

Amúgy nem rossz, csak nem igazán őszinte. Arról írsz, ami még téged sem nagyon érdekel...

2016. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.. szeretnék felvenni mindenképp egyet de egyenlőre nem szólóban menne. :) Legközelebb irok egy teljes verziót. :)
2016. júl. 8. 22:31
 3/9 sándorjános ***** válasza:

Fura dolog egy olyan szövegre véleményt kérni, amiben végig magad fényezed (az elsőnek igaza van). Mélyebb tartalmak, több asszociáció. A szótagszámra meg figyelni, az nem működik, hogy egyszer van, máskor meg egy szótaggal elcsúszik az egész.


2 fontos dolog amit meg jobb, ha megtanulsz:


1. Önmagadra hivatkozni, vagy önmagad venni alapul egy szövegben pl. "jó ember vagyok" magában hordja a személyi kultusz igényét is, ami szerintem erkölcsileg nem elfogadható (ahogy mások lehordása is). Automatikusan egy piramis csúcsára helyezed magad. Példák: Caravaggio egész életében bűnözött, csalt, fiatalokat rontott meg stb. stb. mégis zseniális, szent áhitatú képeket festett. Nem az a lényeg, hogy te válj eggyé a művel, hanem a közönség képes legyen eggyé válni vele.


2. A szövegben a logika megtörése távolabbi gondolatok összekapcsolásával sokkal kifejezőképesebbé, kreatívabbá képes tenni egy szöveget (Hiperkarma és AKPH szövegek - Lehet pont róluk írsz rosszakat, de van tőlük mit tanulni). Oké, hogy egyenes, egyszerű beszéd, de József Attilát is megérti aki olvassa mégse rág egy dolgot sorról sorra az olvasó (esetedben hallgató) szájába. A kevesebb több. Az összefüggések amik során a szavak előkerülnek jobban meghatározzák a szavak keltette érzetet, mintha hosszan részleteznéd az érzést. Egyszerű példa:


"Valami nagyon feszes, növekvő számsor, ami magában hordozza a technológiai fejlődést és annak sötét oldalát is, ahol a kiszolgáltatott ember beütemezése kritikus mértéket ölt és gondolatai lekorlátozódnak a számokká. A lecsökkentett intelligenciájú ember, mintha csak egy matematika órán másolná amit a tanár diktál." - Le írhatnám így is, de az efféle locsogásnak semmi művészi értéke nem lenne. A Kraftwerk csak felsorolja a számokat, a hangvétel teszi jelentékennyé a zene üzenetét: https://www.youtube.com/watch?v=4YPiCeLwh5o

2016. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a rapet, de ez a szöveg nekem nem tetszik.

Én is szoktam szöveget írni, igaz én teljesen más stílusút/műfajút.

Nekem túl nagyképű a szöveg, és túl sok a szleng, és a káromkodás.

2016. júl. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Yoni03 ***** válasza:

Kicsit olyan, mintha megettél volna egy Siska szöveget és egy Tirpa szöveggel fűszerezve, hozzáadtál pár jó rímet és kifostad volna xD

Még fejlődőképes, ne hagyd abba!

Am meg ebben a műfajban aki nem "egoista" és nem gondolja magáról, hogy bivaly módon keni, akkor nem is lesz belőle senki :P (kivétel ha szerelmes rappet írsz xD)

Jó lesz ez

2016. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Utolsó: Áhh Siska És Tirpa is a kedvenceim közé tartoznak :P
2016. júl. 9. 14:22
 7/9 Yoni03 ***** válasza:

Az ízléssel nincs gond :D

Amúgy azt kihagytam, hogy egy bivaly flowval simán lehet ebből hallgatható zene ;)

2016. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2016. júl. 12. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ööö nem rossz egyáltalán, de neem a legjobb rímek. Például értékeled-értétek el. Lenéznek rád-zenét találsz. Ezek mik? :D Például elértem-nemértem, toljátok-fosnátok ezek faszák. Erőltessed, menjenek azok a rímek. Nem tolerálható ha egyáltalán nem, vagy csak szarul rímel. Kivéve nagyon kevés esetet, amikor szó szerint szikrázik a mondat :D De az ritka. Addig erőltesd amíg nem rímel minden rendesen.
2016. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!